Komentáre

Výukový program pre deti: vytvorte levovú masku

Výukový program pre deti: vytvorte levovú masku

Karneval čoskoro! Medzi prestrojením predstaviť si materskú školu, svojho staršieho, ktorý chce pozvať všetkých svojich malých priateľov na kostýmované občerstvenie, budete o tom počuť! Mardi-gras je preto jednou z veľkých výziev, ktoré na vás čakajú vo februári, ale tento rok ste sa rozhodli túto záležitosť prijať. Na podporu vás redakčný tím navrhol ultraľahkú výrobu masky. Jeho ďalšia silná stránka: deti sa budú môcť zúčastniť, pretože každý krok je veľmi jednoduchý. Ukážeme vám to? Poďme!

Materiál

- Kartónová doska (na masku) - Akrylová farba (svetlooranžová a jasne oranžová) - Štetce - Plsť (hnedá a biela) - Tyčinky na zmrzlinu - Čínsky prútik - Nožnice - lepidlo - jemná plsť - škótska páska

Rozpočet: 15 eur Trvanie: 1 hodina Vek detí: od 3 rokov pre určité etapy, od ukončenia 5 rokov

Fázy

1. Začnite maľovať zadnú časť kartónovej dosky svetlooranžovou farbou. Celá rodina sa toho môže držať!

2. Kým doska suší, malé drevené paličky natrite jasne oranžovou farbou. V hnedej farbe to tiež funguje!

3. Tyčinky sú suché a doska je pripravená! Pomocou tenkej značky nakreslite dve oči, pomerne veľké. Odporúčame vám lokalizovať ich umiestnenie podľa tváre vášho dieťaťa.

4. Vyrežte otvory pre oči pomocou nožníc.

5. Na bielu plsť nakreslite kruh s jemným plsteným perom. Z našej strany nám pomohol tuhý náramok, ktorý tam prešiel! Vystrihnite tento biely kruh. Naše má priemer asi 7 cm.

6. Urobte to isté s hnedou plsťou. Nakreslite a odrežte menší trojuholník s mierne zaoblenými hranami.

7. Prilepte si svoje dva kúsky plsti pod oči. Tam držíš levu!

8. Otočte tanier a prilepte teraz vaše suché suché paličky pozdĺž okrajov. Merajte tak, aby medzery medzi každou tyčou a výškou, ktorá presahuje, boli viac-menej rovnaké.

9. Pred nalepením dolných tyčiniek posuňte drevenú tyčinku. Umožní dieťaťu bez problémov držať masku. Držte ju škótskou páskou, buď v strede alebo mierne do strany, ako sme my.

10. Dokončite prilepenie všetkých oranžových tyčiniek. Z našej strany sme umiestnili 38.

Nakoniec

Počkajte chvíľku, kým nie je celý úplne suchý, a potom túto masku odovzdajte svojmu malému levičiakovi, ktorý bude s potešením revieť!

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich úžasných levových masiek cez našu stránku na Facebooku a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!