Užitočný

Ktorú pôdu pre ktorú rastlinu?

Ktorú pôdu pre ktorú rastlinu?

Slonie uši, kaktusy, sukulenty, monštrum alebo jednoduché pelargónie? Ak ste už trávili čas výberom rastliny, môžete tiež ponúknuť tú správnu pôdu, aby ste ju videli. Interiér alebo exteriér, záhrada, balkón alebo obývačka, povieme vám všetko o správnej pôde pre správne rastliny!

Zamerajte sa na pôdu

Pôda je obohatená pôda, v ktorej rastlina pestuje svoje korene. Dobrá pôda musí preto poskytovať jedlo a pitie, nechať vzduch cirkulovať v dostatočnom množstve, udržať vodu v poriadku a ponúknuť správnu kyslosť. Bezpochyby použitie rovnaké pre všetky rastliny! Sme si istí, že všetky druhy rastlín, na ktoré sa zameriava, sú často uvedené na obale.

Pôda pre orchideyNaše krehké orchidey majú veľmi špecifický koreňový systém, pretože väčšina z nich vo svojom prirodzenom prostredí rastie na stromoch a nie na zemi. Na repotovanie orchidey potrebujete zalievacia pôda ... pre orchidey, vyhral a je napísaný tak, ako je na obale.

Pôda pre črepníkové rastliny

Na repotovanie klasických izbových rastlín môže stačiť univerzálna zemina, ale zalievacia pôda pre črepníkové rastliny je obohatený. Ak repotujete krehké mladé výhonky, pre lepšie vetranie zvážte aj zalievanie pôdy, zmiešané s pieskom alebo perlitom.

Pôda pre stromy a kríky

Pre vonkajšie stromy a kríky, s výnimkou výnimiek (kyslé rastliny, dobré ráno), univerzálna zalievacia pôda je normou. Na druhej strane je u kvitnúcich stromov a kríkov nahradená záhradníckou pôdou bohatšou na živiny!

Pôda pre kaktusy a sukulentyMáte radi kaktusovú módu? Ste blázni do filodendronov, myslíš na Monsteru? Urobte cestu zalévacia pôda pre sukulenty alebo kaktusy, zmes rašeliny alebo sopečnej horniny a piesku. Pretože tam opäť je ich slabosť stojatá voda, dobrá dávka piesku prevzdušňuje pôdu a umožňuje lepší prietok vody.

Pôda pre kyslé rastliny

Rododendrony, hortenzie, azalky alebo kamélie sú acidofilné rastliny: nenávidia vápenaté alebo príliš ťažké pôdy. vresová pôda môžu byť extrahované priamo z lesa alebo vyrobené z kyslej zmesi na báze rašeliny, aby sa týmto pekným rastlinám poskytlo nízke pH, ktoré potrebujú. Bez vresovcov, zbohom kvety!

Pôda pre zeleninovú náplast

Je to všetko v mene! rastlinná pôda zvyšuje zásobovanie ovocia, zeleniny a aromatických bylín pôdou. Či už pestujete črepníkovú bazalku, paradajky v kvetináčoch alebo cukety v zeleninovej náplasti, špecializovaná pôdna pôda obohacuje pôdu a stimuluje produkciu. Ak je pôda dobrá, môže univerzálna pôda postačovať na jej nahradenie.

Pôda pre citrusové alebo stredomorské rastlinyŠpecifickosť stredomorských rastlín alebo citrusov a nepodporuje stojatú vodu. špeciálna pôdna pôda pre citrusové a stredomorské rastliny je preto obohatený práve pre nich a najmä odtokom, aby sa ľahšie eliminovalo nadmerné zalievanie. V prípade citrónov, pomarančov, oleandrov, popínavých rastlín alebo olivovníkov to je všetko!

Pôda pre bonsaje

Miniatúrna rastlina je umenie, ktoré sa musí kultivovať, nevyhnutne, nebude spokojné s banálnym univerzálnym kompostom. Takže existuje pôda pre bonsaje, schopný zvýšiť odvodnenie a prevzdušnenie pôdy a zároveň zvýšiť prísun živín. Budeme sa snažiť všetko, aby sme ho aspoň udržali v zdraví.

Ostatné pôdy

FYI, sú tiež zalévacia pôda pre mäsožravé rastliny, pre vodné rastliny alebo pre cibuľky : tulipány, muscaris, narcisy, krokusy, hyacinty, jiřiny, gladioly, begónie, ľalie atď. Môžete si byť istí, že vaše tulipány budú kvitnúť dokonca aj v prípade univerzálnej pôdy na zalievanie!