Informácie

Pred / po: otvorenie obývacej izby vo vinohradníckom dome

Pred / po: otvorenie obývacej izby vo vinohradníckom dome

Nie je ľahké usporiadať usporiadanie interiéru, keď zahŕňa niekoľko úrovní, rôzne otvory a jedinečné rozdelenie miestností. Výzva, ktorá je bežná v starých domoch a ktorú architektonická značka Notes de Styles brilantne vynaložila na celkový rozpočet 50 000 EUR. V programe: otváranie oddielov, zachovaná autentickosť a retro dotyk. Výmera: 150m². Agentúra: Style Notes. Rozpočet: 50 000 EUR.

Pred renováciou: zlá distribúcia priestoru

Bývalý vinársky dom s rozlohou 150 m² má tento priestor s krásnymi objemami určitý rozvojový potenciál. Rozloženie priestoru pred prácou však nie je optimálne. Obytná je určite, ale „vo vlastnej šťave“ má budova na prízemí niekoľko úrovní terénu a rozmiestnenie miestností málo prispôsobené životu moderného páru. To vedie k zlej cirkulácii medzi priestormi a nedostatku svetla. Prvá výzva pre tím architektov v rámci tejto renovácie interiéru: zjednotenie celku a redefinovanie rôznych častí domu, všetko s rozpočtom okolo 50 000 EUR a trvaním práce stanovenej na tri mesiace.

Pred novým rozdelením objemov boli priestory v prízemí rozdelené.

Otvorené pre lepšie vymedzenie priestorov

Ak chcete redistribuovať vnútorné priestory, odstránenie oddielov je riešením, ktoré je radikálne a veľmi efektívne. Tu je prízemie úplne otvorené - dovtedy, kým stará stodola nevstúpi do srdca domu, aby sa získala jedinečná obývacia izba. Architekti tiež odstránili určité časti stropu, aby zvýšili vyhliadky a zvýšili jas priestorov. Takto získame značnú výšku pod stropom, aby sme dosiahli skutočný efekt „páni“. Z terénu bolo nevyhnutné zjednotiť celok. Jedinou výnimkou zostáva kuchyňa a kancelárska oblasť - šikovný kompromis, ktorý umožňuje definovať tieto jedinečné priestory domu bez delenia. S týmto novým usporiadaním je cirkulácia medzi rôznymi priestormi oveľa plynulejšia!

Kuchyňa má výšku, aby bola v centre domu.

Renovácia spoločným vláknom: podlahová krytina

Aby sa vytvorila skutočná súdržnosť medzi obývacou izbou, jedálňou a kanceláriou, tím Notes de Styles stavil na jedinečnú kartáčovanú dubovú podlahu pokrývajúcu celý povrch prízemia. Predpojatosť, ktorá odráža teraz viditeľné lúče s výhľadom na obývaciu izbu. V kuchyni bola položená imitácia cementovej podlahy - dotyk, ktorý ju elegantne odlišuje. V rámci tejto obnovy prispieva to, že drevo je spoločnou niťou domu, ešte teplejšie.

Unikátna podlaha v obývacej izbe vytvára skutočnú harmóniu.

Zosúlaďte obytné priestory

Urobte pôdu pre dekoráciu interiéru, ktorá tejto rekonštrukcii dodáva posledný dotyk, ktorý potrebuje! Aby sa uprednostnila jasnosť, biela prirodzene zaujme dominantné miesto, na stenách, jeden z vankúšov ... Farba tu a tam interferuje, aby medzi nimi rezonovalo niekoľko obytných priestorov. Pre tento pár mladých rodičov je v centre pozornosti horčičná žltá, aby sa na stenách i v nábytku zvýraznil retro duch. Nachádza sa v malom dotyku, napríklad na pohovkách, sublimuje niektoré prvky domu s jemnosťou a ponúka výzdobe charakter a teplo. Nadčasový odtieň, ktorý vytvára spojenie medzi moderným dizajnom a starou štruktúrou - natoľko, aby brilantne spojil čaro starého a minimalistického štýlu.

Hra farieb umožňuje prepojiť priestory s jemnosťou.