Informácie

Ako vytvoriť mini zimnú záhradu?

Ako vytvoriť mini zimnú záhradu?

Zimná záhrada je tradične veranda, presklená strecha alebo miestnosť so svetlíkom, v ktorej máme rastliny a prečo nie záhradný nábytok. Či už máte verandu, vedzte, že je vždy možné vytvoriť mini zimnú záhradu, aby ste mohli využívať výhody zelených rastlín v našom interiéri. Aby sme zistili, ako si vyrobiť túto zimnú záhradu, šli sme do Vilmorinu. Tam sme sa stretli s Julie, ktorá nám poskytla cenné rady.

Môžeme mať všetci mini zimnú záhradu?

Áno, je to možné. Zimná záhrada nemusí byť veľká. Môžete tiež použiť roh svojej obývačky, mezanín alebo dokonca stenu! Ideálne je, že priestor vybraný pre zimnú záhradu je svetlý a mierne zaťažený. Musí existovať kreslo alebo pohovka, aby sa z neho stal priestor vedúci k relaxácii.

Ktoré rastliny sa rozhodnú vytvoriť mini zimnú záhradu?

Môžete si vybrať ľubovoľnú rastlinu a dokonca si vziať rastliny, aby ste dosiahli hru výšky alebo odtieňov farieb. Spathyphillum je všeobecne veľmi populárny, ľahko sa udržuje, rýchlo rastie a pravidelne kvitne. Dracaena, umiestnená pred oknom, ozdobí vašu mini zimnú záhradu.

Je možné uprednostniť atmosféru alebo prispôsobiť zimnú záhradu jej vnútornej výzdobe?

Samozrejme, je to dokonca skvelý nápad! Najžiadanejšou atmosférou sú exotické atmosféry a ázijské atmosféry. Zriedka mám požiadavky na atmosféru v anglickom štýle.

A čo odporučíte pre tieto 3 atmosféry?

Pre exotické prostredie odporúčam cykly, sanseveria, zamioculcas a ficus. Milovníci kvetín a farieb môžu doplniť svoj rastlinný priestor pridaním anthúria alebo bromeliadu. Pre ázijské prostredie odporúčam bonsaje bonsai a ficus ginseng. Tieto rastliny idú dokonale s orchideami, ktoré dokončí dekoráciu. Nakoniec pre anglickú výzdobu odporúčam rastliny ako scindapsus zosobášené s niekoľkými odrodami rastlín s bielymi a svetloružovými kvetmi.

Aké hrnce alebo umiestnenie si vybrať?

Môžete si vybrať hrnce, ktoré sa vám páčia, len sa uistite, že veľkosť je vhodná pre rastlinu, ktorá ju bude obývať. Na strane inštalácie sa uistite, že každé zariadenie má dostatok svetla a že nie je príliš blízko k radiátorom. Vedzte, že dokážete urobiť všetko! Je možné dať police a obliecť ich do rastlín, dať stojany na šaty rôznych výšok, zavesiť niektoré z vašich rastlín atď.

Ako udržiavať zimnú záhradu?

Pravidelne sa udržiava zimná záhrada. Pretože sa skladá z rôznych rastlín, musíte sa prispôsobiť každej z nich. Pravidelne zalévajte svoje rastliny, odprášte ich, odstráňte nažltnuté listy a podľa potreby ich presuňte. Pre začiatočníkov odporúčam mať malý prenosný počítač, v ktorom si poznačíte pokyny na údržbu každého závodu.