Ostatné

Čo robiť s predmetmi, ktoré sa chcete zbaviť?

Čo robiť s predmetmi, ktoré sa chcete zbaviť?

S príchodom jari je čas na veľké čistenie pozoruhodný, rovnako ako hodina na veľké skladovanie. Je to obdobie roka, v ktorom každý triedi a svieti svoj interiér tisíckami svetiel. Často vidíme, že ak pre nás už nie je veľa objektov užitočných, udržujeme ich jednoducho preto, že nevieme, čo s nimi robiť. Komu by ste ich mali dať? Kde ich môžeme opustiť? Tu je malá pripomienka rôznych riešení, ktoré máte k dispozícii.

Darujte svoje knihy

Ak máte knihy, DVD, CD, videohry, ktoré už nečítate ani nepoužívate, nie je jedinou možnosťou dať ich svojmu bratrancovi (ktorý ich pravdepodobne nebude používať). Združenie pre recykláciu napríklad zhromažďuje všetky tieto objekty a potom ich ďalej predáva, aby boli schopné financovať vzdelávacie programy v regiónoch sveta, ktoré ich potrebujú. Takže môžete urobiť dobrý skutok len triedením doma. Väčšina z recyklácie? Ak žijete v meste, kde pracujú, vyzdvihujú od vás vaše knihy, nemusíte ani cestovať.

Darujte svoje položky združeniu

Nábytok a oblečenie v dobrom stave, ktoré už nepotrebujete, určite poteší niekoho. Darovaním ich združeniam, ako je Emmaüs, zaručujete, že prostriedky získané z vášho majetku pôjdu do dobrej veci.

Čo robiť s poškodeným odevom?

Poškodené oblečenie nebudete môcť darovať združeniam ... Vaše staré oblečenie s dierami / škvrnami / atď. napriek tomu sa dajú recyklovať: v skutočnosti v meste nájdete kontajnery - napríklad Le Relais -, v ktorých môžete nechať VŠETKY svoje textílie, poškodené alebo nie. Sú to oni, ktorí triedia, aby sa tieto textílie darovali alebo recyklovali. Jediné pokyny: odev a bielizeň pre domácnosť musia zostať čisté a suché a obuv musí byť spojená v pároch.

Predaj garáží

Väčšina obcí organizuje raz alebo dvakrát ročne predaj garáží pre obyvateľov. Môžete si tu prenajať stánok za niekoľko eur a stráviť víkend predajom vecí a oblečenia, ktoré už nepoužívate. Dobré riešenie, ktoré vám umožní zbaviť sa toho, čo už doma nechcete, a získať nejaké peniaze späť. Ak chcete zistiť, či vaša obec organizuje takéto podujatie, kontaktujte svoju radnicu.

Predajte online, aby ste vyradili moje skrinky

Ak je organizovanie predaja v garáži komplikované, skúste predať online! Pre všetky vaše objekty je k dispozícii Leboncoin.fr, pre vaše oblečenie nájdete rôzne prázdne šatne online. Hlavnou vecou je fotografovať objekty tak, aby vás chceli. V situácii je to ešte lepšie! Fotografujte zo všetkých uhlov a buďte úprimní o opotrebovaní objektu a malých chybách, aby nedošlo k sklamaniu vašich potenciálnych kupcov!

Recyklačné centrum

Vo vašom okolí musí byť recyklačné centrum. Môžete priniesť takmer všetok nábytok a predmety, ktoré už nepotrebujete. Všeobecne platí, že sme sa tam zbaviť vecí, ktoré sú príliš objemné alebo príliš poškodené. Existuje však niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať. V závislosti od recyklačného strediska nebudú niektoré objekty akceptované (to je často prípad halogénových žiaroviek). Pred odchodom na miesto dajte pozor, aby ste svoj odpad triedili (poháre so sklom, šrot so šrotom ...), pretože na mieste ich budete musieť vyhodiť do príslušných nádob. Pripomíname, že do skládok sa nemôžu vrhať domáce spotrebiče, použité batérie, chemikálie (zvyčajne nádoby na výrobky pre domácnosť), ako aj minerálne a rastlinné oleje, ale môžu byť zverené držiteľovi recyklačného strediska.