Ostatné

Chcem krásne kvetináče na zimu!

Chcem krásne kvetináče na zimu!

To, že zima je len na začiatku, neznamená, že musíte čakať na jar do záhrady! Naopak, je to ten pravý čas na prípravu krásnych zimných kvetinových krabíc, ktoré zostanú krásne tri mesiace a zafarbia sa na parapety, terasu a záhradu! Preto čerpáme inšpiráciu z týchto vynikajúcich kvetináčov, vďaka ktorým budeme trpezlivo čakať ...

Krásna zimná kvetináč pre zatienené záhrady

Biele, čierne a červené listy potvrdzujú svoju osobnosť

Tento kvetináč plný osobnosti sa objavuje vo svete záhradníkov a hrá na účinky kontrastov a textúr. Takmer čierne lístie Midnight Rose heucheres reaguje na svetlé odtiene kvetov Blackberry a Apple Pie z Saxifrage fortunei. Okolo troch odrôd s fialovými listami a kvetmi vytvára červenú niť, ktorá dodáva energii celú: Berberis media Red Jewel, čučoriedka, posvätný bambus Nandina domestica Fire Power a tmavo červené fialky Viola Red Blotch. Páčila sa nám myšlienka kombinovania tmavého lístia a svetlého lístia hraním na rôznych tvaroch, čím sa vytvorí kvetináč bohatý na intenzívne farby. V strede sú fialky ošetrené ako škvrny od farby, ktorá upúta pozornosť.

Biele, ružové alebo zelené hellebores sú skutočné zimné ruže

Hellebores, nič iné ako hellebores!

Chceš kvety v zime? Ak väčšina odrôd neodolá veľkému chladu, čeľuste ľahko vydržia teploty až do -15 ° C! Tak prečo nerobiť pestovateľov iba s týmito úžasnými „vianočnými ružami“, ktoré miešajú rôzne odrody?

Výsadba brečtanu a vresu vysadená na jeseň bude trvať až do jari

Heather a brečtan, nerozbitné duo

Najjednoduchším riešením na udržanie zelených, kvetinových a farebných kvetináčov počas zimy pri nízkych nákladoch je jednoducho zmiešať brečtan a biele a ružové vresy. Tieto odrody veľmi vytrvalé vydržia studenú a rozjasnia okná a balkóny až do jari. Podľa svojich prianí môžete jednoducho pridať niekoľko myšlienok, snežienok alebo krokodílov ... Poďakovanie: Vďaka záhradníkom Frustated Gardener, The Gardeners's World, Dirt Simple a uvidíme v záhrade za ich krásne nápady a krásne fotografie.