Informácie

10 denných tipov, ako udržiavať váš dom čistý a uprataný

10 denných tipov, ako udržiavať váš dom čistý a uprataný

Na déco.fr sme sa pravidelne snažili pomôcť vám (a zároveň aj) pri optimalizácii skladovania domu. Podľa nášho názoru musí byť táto fuška nevyhnutne príjemná, ale nevyhnutná, čo najúčinnejšia a rýchlejšia. Pretože si chceme užiť niečo iné, dobre sa baviť s rodinou a pokiaľ možno v čistom dome. Teraz, keď sme odborníkmi v tejto oblasti, uvidíme ďalej a predovšetkým múdrejší. Čo keby pre čistý interiér nebolo najľahšie to vyrušiť? Tu je 10 praktických tipov na udržanie domova, ako keby ste ho práve vyčistili.

Pravidelne si umyte ruky

Z hygienických dôvodov si umývame ruky niekoľkokrát denne, a to je dobrá vec. V interiéri domu je to tiež preto, že sa zabráni kontaktu nábytku a stien so špinavými rukami. To sa samozrejme týka dospelých, ale aj (najmä) detí. Tým, že si zvyknú umývať si ruky pri vstupe do domu, ale aj po jedle, predchádza mnohým domácim katastrofám.

Nikdy neberajte schody bez rúk

V takom prípade hovoríme o schodisku, ale ak ho nemáte doma, môžete túto vetu tiež nahradiť slovami „Nikdy nenechávajte obývaciu izbu prázdnu“. Dôležitá vec je časť prázdnych rúk. Stanovením tohto pravidla, ktoré má tú výhodu, že je jemný, pretože šikovne ignoruje pojem čistenia, sa ubezpečujete, že nemáte príliš zaplnený obytný priestor s topánkami, otvorenými knihami, hračkami alebo dokonca poštou. ,

Predstavte 10 minút za deň čistenia

Bohužiaľ sa musíte vzdať volania po dřine. Aby to bolo menej bolestivé, vyskúšajte zábavný prístup nastavením rýchleho čistenia desať minút denne, ktoré sa týka všetkých obyvateľov domu. Nie je to nevyhnutne záležitosť veľkej operácie, ale ak ju možno použiť na udržanie bezporuchovej práce v kanceláriách a na vyzdvihnutie troch ponožiek, nemali by ste sa bez nej vyhnúť. Budete prekvapení, že za desať minút denne sa človek už dá vyhnúť hanbe.

Poskytnite jeden alebo viac čistiacich košov

Ak chcete správne skladovať, musíte začať s uložením vášho domáceho vybavenia. Ak už zbytočne míňate 10 minút hľadaním látky z mikrovlákna, budete unavení skôr, ako začnete. Je nevyhnutné mať prístupné miesto, kde budete mať po ruke všetky svoje výrobky a náčinie. Ak chcete ešte viac pohodlia, naplánujte si malý kôš so všetkým zariadením: keď je potrebné robiť fušku ako umývacie okno, budete kresliť rýchlejšie, ako je tieň.

Ste pripravení na útok?

Nainštalujte do svojho priestoru priehradku, aby sa vyzliekol

Väčšina nečistôt pochádza zvonka. Riešenie? Definujte miesto vo vašom vchode, aby ste sa zbavili všetkého, čo môže narušiť alebo znečistiť váš domov. Začnite s dvoma rohožkami, jeden vonku a jeden dovnútra. Tento priestor musí byť tiež najpraktickejší, aby sa okolo neho nič nezakrývalo: zabezpečte skrinku na obuv, háčiky na kabáty, odkladací priestor a odkladaciu lavicu. Čím praktickejšia je táto priehradka a čím viac úložného priestoru, tým interiér zostane čistejší.

Topánky neprechádzajú vzduchovým uzáverom, zrejme zostávajú pri vchode (zvlášť mokré).

Otvorte a usporiadajte poštu v koši

Môže to znieť nezmyselne, ale môže vás tiež ušetriť od strachu z hromadenia papierovania. Keď zbierate poštu, buďte pripravení sa okamžite zbaviť všetkej zbytočnej papierovania. Bez toho, aby ste si to uvedomovali, robíte veľa práce na triedenie pošty. Ak si na bielizníku usadíte letáky a ďalšie nepotrebné písmená, nepochybne to pomôže udržať váš dom v čistote a nezmeškáte žiadne dôležité listy. Je zrejmé, že všetko, čo je papier a obálka, pôjde do triediaceho koša na papier a lepenku, zatiaľ čo všetko, čo je plastové, pôjde do bežného koša - zistite pokyny na triedenie vo vašom meste.

Znečistite dom

Najjednoduchší sklad je pravdepodobne naj minimalistický dom. Úprimne povedané, je ťažké žiť v kláštornom interiéri, ktorý sa javí chladný a neživý, ale môžeme sa pokúsiť uľahčiť život zdieľaním vecí. Vyskúšajte napríklad metódu Marie Kondo, ktorá trvá na šťastí, ktoré môže priniesť predmet. Ak vám tieto drobnosti urobia radosť, nechajte ich, ale ak vás neinšpirujú, dajte im ich alebo dajte ich na miesto, kde sa nedostanú prach.

Po použití utrite umývadlá a drezy

Je nepríjemné vidieť, že čistý interiér sa nemusí objaviť z dôvodu jednoduchých stôp vody. Ak chcete, aby drezy a drezy vždy vyzerali nepoškvrnené, zvyknite si po povrchoch bežať suchou uterákom z mikrovlákna, aby ste odstránili akékoľvek stopy. Trik je jednoduchý, rýchly a úplne zmení vzhľad vašej kuchyne a vašej kúpeľne. V rovnakom duchu nezabudnite po každom použití použiť stierač na sprchovanie, aby vaše sprchovacie sklo zostalo šumivé.

Priraďte kôš každému členovi rodiny

Je dobre známe, že práca je omnoho jednoduchšia a rýchlejšia, keď pracujete s ostatnými. Tu je tip, ako dať Caesarovi to, čo Caesarovi patrí, bez toho, aby zakaždým prešiel cez izbu. V obývacej izbe alebo na chodbe nainštalujte koše pre každého člena rodiny. Sveter poslednej maličkej ležiacej okolo? Namiesto toho, aby ste sa obťažovali zložiť priamo do šatníka svojej izby, vložili ste ju do koša. Je na vašom dieťati, aby odišlo a dokončilo prácu. Pre vás to šetrí čas a pre ostatných je to učenie zodpovednosti.

Čistite počas varenia

Posledný tip pre tých, ktorí radi varia doma. Niektorí šikovní ľudia sa domnievajú, že varením pre celú rodinu sa môžete oslobodiť od čistenia. Naopak, za čistenie je zvyčajne zodpovedný posol. To vám umožní byť opatrnejší, pretože keď viete, že ich musíte neskôr umyť, spotrebujete menej riadu. Nakoniec sa vyhnete nájdeniu špinavej kuchyne, keď sa musíte zbaviť riadu a riskovať, že všetko necháte v pláne, pretože „je v prdeli pre prdeli“.