Komentáre

10 základných dekoratívnych predmetov, ktoré bežia na slnečnej energii

10 základných dekoratívnych predmetov, ktoré bežia na slnečnej energii

Ekologický a moderný dekor v rovnakom čase, bolo by ťažké povedať nie ... pokiaľ je slnko. Lampy, fontány alebo dokonca grilovanie, nové hviezdy dekorácie pracujú bezdrôtovo a bez batérií, aby poskytovali zelenšiu a lacnejšiu energiu: slnko ich nabíja, ťažíme z vôle, štýlovo a bez pocitu viny.

1 - Solárne lampy© Nortene Nazývajú sa stolové lampy a my ich milujeme po dlhé letné večery. Tieto slnečné svetlá sú bezpochyby najobľúbenejšie, existujú vo všetkých cenových hladinách, v dizajne alebo v klasickej verzii, v hornom alebo dolnom konci, v štýle tealight alebo sviatočnej lampióne. Najobľúbenejšie? Dierované žiarovky, ktoré kreslia svetelné vzory, bez znečistenia alebo spotreby!

2 - Solárne hodinyTikanie, ktoré nič nestojí, je také ľahké ako hodiny. Áno, existujú slnečné hodiny, viac či menej dekoratívne, niekedy spojené s budíkom. Nevýhodou? Pokiaľ nie sú určené na verandu alebo vonku, dajte si pozor na slnečné žiarenie: ak hodiny neobsahujú priame svetlo, nakoniec prestane spať a časom príliš zlé.

3 - Slnečné girlandy© Laurie Lumière Najlepší priatelia lampiónov pre večerné hostince? Slnečné girlandy! Nabíjajú sa počas dňa a večer sa rozsvietia, ľahko sa nájdu za najjednoduchšie nízke náklady. Zabalíme ich okolo stĺpov, kmeňov stromov alebo balkónov, položíme ich na stoly alebo kríky, zavesíme ich na odkvapy ... zaručený efekt wow a nemusíte chodiť po záhrade, aby ste všetko za súmraku zapli noci.

4 - Slnečné fontányĎalší vonkajší dekoratívny predmet, ktorý je zasiahnutý počas leta! Solárne fontány sú hospodárne, ale predovšetkým sa vyhýbajú zákopom v záhrade: nie je potrebné privádzať elektrinu alebo ťahať drôty, nabíjajú sa priamo slnečnou energiou. Z hľadiska štýlu je tu všetko od klasického kameňa, ktorý sa má umiestniť do trávy, po dizajnérske plávajúce fontány, ktoré sa majú umiestniť na umývadlo alebo na bazén.

5 - Solárne majákyAk ste sa rozhodli zapáliť záhradu alebo chodníky, pravdepodobne ste si vybrali solárne majáky. Tieto malé žiarovky sú posadené na kolíkoch, ktoré majú byť vysadené do zeme pre najjednoduchšie, konkrétne pre najodolnejšie. Niektoré sú dostatočne silné na to, aby sa stali skutočnými vonkajšími lampami, iné majú dekoratívny efekt osvetľovaním motýľov, kvetín alebo iných plastových figurín. V oboch prípadoch vytvárajú rozprávkovú svetlu pozdĺž hraníc alebo chodníkov za súmraku ... a zabraňujú pádu kvetinových záhonov.

6 - Solárne svietidlá© Maison à part V polovici cesty medzi lampou a veniec sú solárne svietidlá závesné. A rovnako ako girlandy, patria medzi základné dekoratívne predmety štýlu krčmy na okraji vody! Obesíme ich bez strachu z nahromadenia, čím viac sú, tým krajšia bude večierok.

7 - Solárne grily© Nature & Découvertes Nie vždy dekoratívny, ale zelenší ako klasický, solárny gril dopĺňa zelenú panorámu letnej záhrady ... alebo labužníka! Zistili sme, že niektoré sa dajú v batohu zložiť s príslušenstvom, čo je dobrý nápad ísť na kemping. FYI, sú tu aj solárne pece…

8 - Solárne svietidláAko vidíte, všetky vonkajšie žiarovky sa menia na solárne. Rovnaký príbeh sa preto týka vonkajších nástenných svietidiel, ktoré osvetľujú terasu alebo predné dvere, aby našli zámok bez toho, aby sa hádzali! V tej istej rodine môžu byť veľmi užitočné solárne pouličné svetlá.

9 - Solárne žiarovkyA prečo nie, koniec koncov? Solárne žiarovky sú namiesto ťahania elektrických vodičov alebo skrytých predlžovacích káblov individuálne, akumulátorové a úplne samostatné. Zavesíme ich na plot alebo balkón, necháme prísť a osvetlí sa zadarmo, bez znečistenia.

10 - Tancovanie solárnych objektovVyhľadajte, nájdete: tieto malé, čisto dekoratívne predmety vyzerajú ako kvetináče alebo komiksy, skrývajú solárnu batériu a ožívajú, keď stlačíte tlačidlo. Sú ľudia, ktorí spievajú, tancujú a obracajú sa, každá má svoju vlastnú vec!