Ostatné

Chcem kvety v mojom kokteile!

Chcem kvety v mojom kokteile!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všimnite si milovníkov kokteilov a smoothies! Tento veľmi jednoduchý tip vás urobí kráľom aperitívu a vzbudí obdiv pri servírovaní. Ako? Zdobením pohárov niekoľkými jedlými a neošetrenými kvetmi čerstvo zozbieranými zo záhrady ... Hovoríme vám všetko!

Aké kvety použiť na ozdobenie koktailov?

Všetky jedlé kvety používané na ozdobenie a vylepšenie tanierov v kvetinovej kuchyni sa dajú použiť na ozdobenie pohárov a nápojov. Jediným malým rozdielom je to, že sú zvyčajne iba dekoratívne a že ich chuť nevyhnutne nemení chuť kokteilu. Či už sa zberajú na poli, na záhrade alebo na balkóne, jediným nevyhnutným predpokladom je to, že sa s nimi nebude zaobchádzať, ak budú piť kokteil pesticídov a chemikálií! Preto nie je možné použiť komerčné kvety, niektoré sa však predávajú v pohári, napríklad kvety ibišteka. A nič vám nebráni pestovať tieto jedlé kvety na balkóne alebo na parapete! Spomedzi jedlých kvetov myslite na sviečky, daylily, nechtíka lekárske, ale aj na fialové, levanduľové, hollyhockové, lila, daisy, dahlia, ruže ... bez toho, aby ste zabudli na tieto myšlienky!

Niektoré myšlienky v pohári ružového…

Ako prezentovať kvety v pohári?

Na ozdobenie nápojov (s alkoholom alebo bez alkoholu) máte na výber medzi dvoma prezentáciami: kvet je jemne umiestnený na povrchu alebo je ponorený do kvapaliny. V prvom prípade je prísne dekoratívny a musí sa vznášať: musí sa preto umiestniť na poslednú chvíľu, s bolesťou, keď ju vidí voda (ľúto, smoothie). Toto riešenie je ideálne na zdieľanie dekantérov a šalátových misiek. Ďalšou technikou je najprv položiť kvetinu na spodok pohára a potom ju naplniť. Toto je prípad slávneho receptu na šampanské (alebo tonikum) s kvetmi ibišteka. Táto kvetina si drží dobre a privádza sviatočný vzduch k šumeniu. Ďalší tip: tí, ktorí sa ponáhľajú, môžu tiež pripraviť kvetinové kocky ľadu zasunutím niekoľkých lístkov do podnosu na kocky ľadu!

Kvet ibišteka v sirupe v pohári šampanského! (Zdroj)

Niektoré nápady na recepty boli testované a overené!

Ste pripravení začať vyrábať kvetinové nápoje na nezabudnuteľný večer s kokteilom? Začnite pridaním vetvičky levandule do ružového kvetu alebo malej vetvičky rozmarínu do zeleného smoothie. Potom choďte vybrať macešku a sedmokrásku a vznášajte ich na svojom obľúbenom nápoji. Dajte pozor, aby farby zodpovedali hraním s kontrastnými alebo tón-on-tone efektmi.

Dekoratívny detail, ktorý sublimuje koktaily! (Zdroj)

Napríklad do svojho paradajkového alebo melónového džúsu pridajte nasturtium, okvetné lístky ruží v cukrovej repe alebo v jahodovom mlieku (úspech zaručený s malými princeznami) a odvážte sa vznášať biely okvetný lístok na pohári červené víno! Znovu preskúmajte mätu a aromatické látky, vyskúšajte kvet ibišteka v sirupe, pridajte do vášho spritzu alebo pomarančovej šťavy lila, a improvizujte podľa kvetov, ktoré máte po ruke! Výborne ste sa stali kráľom koktailov a smoothies! Pozor, zneužívanie alkoholu je nebezpečné pre zdravie, konzumujte s mierou.

Okvetné lístky ruží, pár kociek ľadu ... Čo ešte? (Zdroj)Komentáre:

 1. Xever

  Zlúčiť. I agree with all of the above-said. We can talk about this topic.

 2. Ashtaroth

  Samozrejme, dobrý nápad

 3. Goltir

  Na túto tému viem veľa rozprávať.

 4. Dor

  you are similar to the expert)))

 5. Clodoveo

  A pochopili ste?

 6. Hilton

  vaša správa, jednoducho kúzloNapíšte správu