Komentáre

3 tipy na údržbu trávnika

3 tipy na údržbu trávnika

Ak legenda chce, aby tráva bola u suseda vždy zelenšia, dnes sme sa rozhodli, že susedom budete vy! Už nemusíte tráviť žltou trávou, vyhrňate si rukávy - sami alebo spolu s ostatnými, aby ste rozmaznávali trávnik. V tejto snahe o vitalitu nie je potrebné mať zelenú palicu, niekoľko nástrojov a trochu trpezlivosti bude stačiť na to, aby matka príroda v tejto budúcej rajskej záhrade skvele fungovala.

Diagnostikovaná tráva, dobre udržiavaný trávnik!

Predtým, ako začnete konať, je nevyhnutné diagnostikovať stav trávnika - a zeme, aby ste mu náležite poskytli starostlivosť. Tu sú rôzne príznaky, ktoré môže váš trávnik trpieť. * Trávnik, ktorý zle rastie: mach alebo burina sa ľahko usadzuje v nadmerne kyslých pôdach. Výsledok? Otvory sem a tam na záhrade, kde sa tráva snaží nájsť miesto. * Suchý trávnik: tráva stráca svoju obživu, keď je spálená slnkom alebo keď dostane príliš veľa hnojiva. * Škvrnitá tráva: škvrny na trávniku (často žlté) sú vysvetlené nedostatkom železa vo vašom trávniku. Príliš krátke kosenie zvýrazňuje tento jav, pretože bráni množeniu železa, ktoré je v koreňoch, šíriť sa pozdĺž výhonkov.

Nepravidelný trávnik? Rýchlo identifikujte zdroj, aby ste ho mohli lepšie napraviť!

Starostlivosť o údržbu trávnika

Po stanovení diagnózy sa vybavíme vhodnými výrobkami, ktoré poskytnú potrebnú starostlivosť podľa druhu trávy. Pre kvalitný rast odstráňte mach a burinu pred „prevzdušnením“ pôdy. Drenáž pomáha obmedzovať návrat týchto nežiaducich bylín. Potom stačí odstrániť zemské jadrá asi 10 cm hlboko po celej zemi. Ten bude menej hustý a kyslík bude môcť cirkulovať, aby pomohol tráve lepšie sa vyvíjať. Aby sa zabránilo grilovanej tráve, je v programe hydratácia, ale nielen to! Ráno alebo večer na homogénne a jemné zalievanie tak, aby vlhkosť zostala na zemi maximálny čas bez vytvárania veľkých kaluží. Nakoniec sa vyhýbame organickému hnojivu v horúcich obdobiach, preferujeme integráciu výživných rastlín rovnako účinne ako ďatelina, ktorá obmedzí odfarbenie trávy.

Zalejte trávnik večer, keď slnko zapadá.

Hýčkajte trávnik láskou

Rovnako ako orchidea alebo rastlina rajčiaka, trávnik tiež potrebuje len minimálnu pozornosť, aby si udržal svoju zelenú farbu a dodanú textúru. * Kosíme približne každých štrnásť dní. V lete môžete obmedziť kosenie tak, aby si tráva udržala väčšiu výšku - od 5 do 6 centimetrov. Čerstvosť na zemi sa potom ľahšie zachová. * Trávnik sa pravidelne čistí odstraňovaním odumretých listov, konárov alebo burín, ktoré sa hromadí, aby sa zabránilo možným chorobám. * Vo vonkajšom priestore sme zriadili prístrešok na ochranu zdravia. Zaručená pôdna výživa a eliminácia malého odpadu! Šťastné záhradníctvo!

Pekný trávnik si zaslúži ... s lovom buriny!