Informácie

Výzdoba stenciled kus nábytku

Výzdoba stenciled kus nábytku

Nechaj to jednoduché

Dekorácia maľovaná na kus nábytku nie je maľba: príliš zložitý vzor nie je „čitateľný“ a pri použití farby zvyčajne predstavuje vážne ťažkosti. Nezabudnite, že ak sa spájajú rovnaké vzory a rôzne farebné časti, musia sa použiť dve alebo viac šablón. Vyvarujte sa aj množeniu farieb, a to aj v detskej izbe. Vyberte si jeden alebo dva dominantné tóny a vytvorte niekoľko rôznych farebných tónov, aby ste vytvorili rytmus.

Kefa alebo špongia

Farba sa zvyčajne nanáša šablónou. Môžete sa tiež rozhodnúť pre malé kúsky syntetickej penovej špongie, aby ste získali iné, menej jemné zrno, ktoré dáva zrnitému vzhľadu. Experimentujte na kúsku papiera, aby ste zhodnotili účinok.

Nástroje a materiály

• Šablóna na šablóny
rezačka
Skrutkovač -
Maskovacia páska
Olejové farby v paličkách

Farebné paličky

Vyzerajú ako veľké pastely, ale sú veľmi odlišné. V skutočnosti sú to olejové farby, ktoré majú rovnaké vlastnosti ako maľba trubíc pre umelcov, ale prichádzajú v pevnej forme. Ihneď po odstránení ochranného filmu materiál opäť získa pastovitú konzistenciu, ktorá umožňuje ľahkú aplikáciu. Tento film sa sám vytvorí, keď už nepoužívate palicu. Tieto palice si môžete kúpiť jednotlivo alebo v krabici. Všimnite si, že nie všetky farby majú rovnakú odolnosť voči svetlu - teoreticky výrobca dáva index pre každú z nich.

Kúpiť alebo znížiť?

Dnes nájdeme veľa vopred narezaných šablón, ktoré ponúkajú veľmi rozmanité vzory pre detské izby ako pre rodičov: kvetinové alebo geometrické vlysy, geometrické vzory pre uhly, postavy alebo zvieratá, ktoré môžeme opakujte a vytvorte vlys ... Ale tiež si ľahko vystrihnete svoje vlastné šablóny (na PVC film alebo krištáľ acetát) hľadaním motívových nápadov v časopisoch a knihách. Existujú dokonca zbierky vzorov na dekorácie, ktoré sú skutočnou baňou pre milovníkov šablónových dekorácií. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005