Komentáre

Ako dať zábradlie na schody?

Ako dať zábradlie na schody?

Zábradlie, ktoré je dôležité pre vašu bezpečnosť, má za cieľ zabrániť náhodnému pádu. Na úplné splnenie svojho poslania musí byť obsiahnuté v pravidlách umenia. Aké normy je potrebné splniť? Ako zaručiť solídnosť celku? Vedieme vás krok za krokom, aby ste umiestnili schodovú koľajnicu ako profesionál!

Pred umiestnením zábradlia na schody vykonajte merania

V ceruzke, začnite sledovaním na stene madlo zábradlia , Všeobecne odporúčame výšku medzi 90 a 100 cm. Na stene tiež vyznačte presné umiestnenie podpier rampy a medzi nimi ponechajte asi 1 meter. Nezabudnite určiť polohu budúcich otvorov, ktoré sa majú vŕtať, nakreslením kríža pre každú z nich.

Toto drevené zábradlie prehodnocuje žáner v prirodzenom a súčasnom duchu.

Zrežte schodiskové zábradlie na správne rozmery

Ak ste nemali vlastná rampa , možno budete musieť rezať, aby sa prispôsobilo vašej konfigurácii schodiska. Ideálne je urobiť rez v jednom kuse, aby sa dosiahol optimálny výsledok z hľadiska estetiky a pevnosti. Ak ste nútení odrežte schodiskové zábradlie tieto kúsky musia byť starostlivo spojené. V prípade drevenej rampy sa diely zmontujú pomocou hmoždiniek a lepidla na drevo, aby sa zaručil dokonalý spoj medzi rôznymi časťami.

V elegantnejšom štýle prispieva toto zábradlie k priemyselnému vzhľadu tohto interiéru.

Posledný krok: skutočná inštalácia zábradlia

Výberom vhodného vrtáka vyvŕtajte otvory označené krížom v stene. Do každej z nich vložte rozpínaciu zátku a pevne priskrutkujte podpery koľajníc. Pre väčšiu pevnosť môžete do každého členku zabudovať syntetickú živicu. Po dokončení tejto operácie priskrutkujte svoju schodovú koľajnicu na držiaky určené na tento účel. Teraz si môžete zobrať svoje schody s úplným pokojom mysle as uspokojením dobre vykonanej práce!

Zábradlie, tu svetlé, môže prevrátiť štýl vášho schodiska!