Tipy

Prečo je šťastie doma v minimalizme?

Prečo je šťastie doma v minimalizme?

Na rozdiel od neviazanosti pop artových a rokokových štýlov sa minimalizmus vyznačuje dekorom zredukovaným na základné prvky. Žiadne zbytočné doplnky a zbytočné ozdôbky, urobte cestu pre objekty, ktoré nám skutočne dávajú radosť. Čo ak v tomto „menej, ale lepšom“ trende leží tajomstvo šťastia? Pokúsime sa to vidieť?

Šťastie nie je potrebné…

Baloo (Kniha džungle ) sa nemýlil: „na to, aby sme boli šťastní, je málo, skutočne len veľmi málo“. Minimalistické hnutie ho dokazuje správne! Minimalizmus, ktorý sa narodil v 60. rokoch, aby reagoval na materiálnu eskaláciu, ktorú viedla spotrebiteľská spoločnosť, obhajuje ústup k základom a nedôveru v zbytočné každodenné predmety. Jednoduché línie, funkčný nábytok, ušľachtilé materiály a vylamovanie charakterizujú hlavné línie štýlu, viac ako kedykoľvek predtým v móde od príchodu ekologických a ekonomických problémov. Základný cieľ minimalizmu? Zjednodušte jeho interiér (a jeho život), aby ste ho lepšie obohatili! V džungli je skutočná, rovnako ako v mestskej džungli, „spokojnosť s potrebnými“ oveľa viac ako len príslovie: umenie všetkých čias, ktoré by malo cnosti na naše stavy vedomia. Pozrime sa, ako sa na dekoráciu vzťahuje aj „šťastná triezvosť“ ocenená mysliteľom Pierrom Rabhi…

Čisté, minimálne a estetické, toto biele svetlo LED bliká s kódmi minimalistického štýlu.

Priestor na dýchanie, čistota na slobodu

Keď vstúpite do minimalistického interiéru, okamžite pocítite pocit priestoru a harmónie. Minimalistický štýl odníma dekor zbytočného a zaberá priestor a zväčšuje ho. Okamžite lepšie dýchame! Keďže vízia pokojného mora ovplyvňuje našu pohodu, zaplnený interiér ovplyvňuje odliv a prúdenie myšlienok. Odľahčením vnútra váhy majetku a akumulácií minimalizmus uľahčuje cirkuláciu energií a upokojuje myseľ. Evokatívny názov knihy Dominique Loreauovej „Čistenie domu, čistenie domu“ ilustruje silu podvrhnutia. Úspech metódy KonMari, množstvo úložných priestorov a usporiadané interiéry nemožno poprieť. Minimalizmus, oveľa viac ako dekoratívny štýl, je filozofiou života, ktorá sa plne podieľa na uvoľňovaní energií nasýtených hmotnosťou majetku a akumuláciou predmetov všetkého druhu. Oslobodený od neporiadku, nepokojov a zmätkov, náš majetok nás prestáva vlastniť a dom inšpiruje pokoj a vyrovnanosť. Nehovoriac o šetrení času na fuškách pre domácnosť a drobkoch. Pretože s menším počtom obchodných vecí musíme mať, samozrejme, menej práce. A to je len šťastie!

Tento minimalistický škandinávsky interiér je sebestačný ... Všetko je na svojom mieste, nič pretečie.

Spravodlivý súlad medzi krásnym a užitočným

Zabudnite na radikálny minimalizmus, laboratórne klinické interiéry a dojem prázdnoty a chladu príliš často spojený s minimalistickým trendom. Ak minimalista nie je preplnený, nie je to nevyhnutne asketa. Cieľom preto nie je všetko zahodiť, aby prežilo prázdnotu a nicotu, ale skôr nájsť spravodlivú harmóniu medzi krásnou a užitočnou. Minimalistický interiér, ktorý je menej honosný, menej plný a preplnený, zostáva estetický. Môžeme byť tiež minimalistickí vo všetkých štýloch dekorácie, od škandinávskych po omšelé šik. Umenie cvičenia v konečnom dôsledku spočíva v hraní na starostlivom výbere nábytku a predmetov s cieľom nájsť správnu vizuálnu rovnováhu. Rovnako ako prvky Feng Shui, aj minimalizmus je vecou vnútornej harmonizácie.

Šik a minimalizmus idú ruka v ruke. Dôkazom tohto interiéru bol podpis Tine K Home.

Menej, ale lepšie

Oko priťahované nadmerným vizuálnym rozptýlením nakoniec nevidí dekor a vyvoláva zmätok. Naopak, krásny zvýraznený objekt bude spozorovaný, ocenený a zvážený. Toto je (tichá) sila minimalizmu. Zdôraznením tvarov a farieb minimalistický štýl robí dekor efektívnejším. Nábytok, predmety a doplnky, ktoré sú spojené s eleganciou a ľahkosťou, získajú viditeľnosť a orientujú dekor k vyššej kvalite. Minimalista tiež ľahšie padne na nadčasový dubový stôl alebo na dubový predmet, ktorý mu skutočne dáva zmysel, a nie na súbor 3 drevotrieskových tabuliek. Výrok „Menej je viac“ od architekta Miesa Van der Rohe je toho dokonalým príkladom. „Vlastniť menej, žiť lepšie“ by tiež mohlo byť autentické. Už tu nejde o otázku mať, ale byť. A predovšetkým pochopíte, že ste doma ... a sami v sebe!

Oko je okamžite upozornené na línie, tvary a farby tohto minimalistického interiéru.