+
Užitočný

Lesknite steny na začiatku školského roka

Lesknite steny na začiatku školského roka

Sú vaše steny sivé a chcete ich renovovať? Vedzte, že sa môžete dostať preč s niektorými malými prácami, ktoré si vyžadujú malý rozpočet a údržbárske zručnosti ... ale veľa tuku na lakte! Umývanie, brúsenie, úprava farby ... Hovoríme vám všetko!

Pred lakovaním sa umyjeme!

Skôr ako začnete, urobte najprv inventár. Potrebujete prekresliť všetko? Len na miestach? Vyskytujú sa nejaké nerovnosti, praskliny, výplňové otvory alebo problémy s vlhkosťou? Uveďte, čo musíte urobiť, a vybavenie potrebné pre každý krok, predídete tomu, aby ste sa v obchode pohybovali tam a späť! Či už je vaša stena trochu šedá, alebo ju chcete osviežiť, začnite umývaním a získajte pekný náter. Vedieť, že existuje niekoľko krokov: * Chráňte svoju pôdu. * Pripravte misku horúcej vody, trocha čistiaceho prostriedku (alebo kryštálov sódy) a novú špongiu. * Jemne umyte, dávajte pozor, aby ste nemočili do steny. * Vzduch. Uistite sa, že si chcete umyť tapetu, aby bola úplne umývateľná!

Pred natieraním steny vyčistite.

Natrite poškodenú stenu a skryte nedokonalosti

Potom bude všetko závisieť od stavu steny, ale náter bude veľmi užitočný pre trhliny a diery všetkého druhu: * Začnite s opraviť nedokonalosti s klasickým, dekoratívnym (vápno, štuk, tadelakt atď.) alebo dokonca termoregulačným náterom. * Urobte všeobecné brúsenie steny (uhly môžete ručne vytvoriť pomocou brúsneho listu zrna 120 až 180 a zvyšok steny brúskou, ak ju máte ... Môžete si ju tiež ľahko požičať alebo prenajať) , *Dajte podložku : to umožňuje vidieť zvyšné nedokonalosti av prípade potreby sa pred finálnym náterom vrátiť k fáze brúsenia náterov. * Maľovanie! Často sú potrebné dva nátery.

Urobte si čas a vymažte nedostatky svojej steny, aby ste dosiahli perfektný výsledok.

Ako skryť stenu v zlom stave?

Ak vám farba nepomôže skryť nedostatky steny, existuje niekoľko riešení: * Papier na maľovanie: hrubší a pevný ako tradičné tapety, skryje nedokonalosti steny a môže byť namaľovaný na váš povrch. chuti. * Sadrokartónové dosky, ktoré sú lacné a dajú sa čalúniť alebo natrieť. * Plátno alebo laminát najmä netkanej textílie, ktorá je umiestnená na lepenú stenu a potom pokrytá dvoma vrstvami farby. * Kamenné alebo drevené obklady, umelé tehly alebo obklady. * Dekoratívne panely (v textilných alebo japonských paneloch) na maskovanie nevzhľadných častí stien. * Nálepky napríklad umiestnené na škvrnu. * Krásny obraz zavesený na strategickom mieste zakryje malú dieru v štýle. * Štýlová akumulácia: zrkadlá, taniere, rámy ...

Voľba rozvádzača XXL na odstránenie poruchy je nezastaviteľná!

Zrekonštruujte stenu špeciálnym náterom

Vápno, omietka, sklenená tkanina ... Ako opraviť alebo zmeniť povrchovú úpravu steny? * Ak chcete renovovať stenu vápnom, neváhajte priniesť páčidlo a odpojte kúsky starého vápna pred vyčistením stien, aby ste ich pripravili na položenie nového vápna. * Ak je vaša stena trochu omietnutá, využite príležitosť a vymeňte ju za modernejší materiál (prírodný kameň alebo betónový efekt). Omietku omietnite a potom zakryte hrubou vrstvou. * Pokiaľ ide o sklenené tkaniny, môžete ich buď odlupovať pomocou špeciálnych gélov, ktoré nájdete v obchodoch pre domácich majstrov, alebo si môžete obliecť a prelakovať podľa svojho vkusu! Nakoniec, ak má vaša stena problémy s vlhkosťou, uvedomte si, že plesne sú pre zdravie nebezpečné (a môžu, okrem iného, ​​spôsobiť dýchacie ťažkosti). Na jeho prekonanie pridajte 10 kvapiek éterického oleja čajovníka v 300 ml bieleho octu a 200 ml vody, rozstrekujte zmes a potom vyčistite čistou špongiou. Dobre vetrajte, ale ak vlhkosť pretrváva, zavolajte odborníka, aby zhodnotil rozsah poškodenia alebo použite zvlhčovač.

Postarajte sa o typ steny, ktorú chcete renovovať.