Komentáre

Ako odložiť kuchyňu po prázdninách?

Ako odložiť kuchyňu po prázdninách?

Ak ste zodpovední za usporiadanie silvestrovskej večierky 24. decembra a vrátili ste ju na obed 25. decembra alebo aby ste dôstojne oslávili prechod na nový rok, váš byt a najmä vaša kuchyňa musia byť v zlom stave. … Po slávnostiach prišiel čas na veľké upratovanie! Môže sa však zdať ťažké nestráviť deň tam. Tu sú naše tipy a triky, ako pripraviť kuchyňu jasnejšou a upratanejšou po príprave sviatočného jedla alebo silvestrovského bufetu.

Umývajte riad, keď idete

Akonáhle je jedlo pripravené, riaďte sa pokynmi všetkých šéfkuchárov a kuchynských úradníkov: riad vyperte. Aj keď ste trochu oneskorene v recepte na jedlo, ušetríte drahocenný čas a vďaka upratanej a usporiadanej kuchyni ušetríte oveľa viac. Takže si umyte riad, šľahače, lyžice a iné predmety, ako idete, namiesto toho, aby ste ich nechali v dreze. Nezabudnite ich tiež utrieť a vložiť do skriniek, keď kastról zapečie alebo ked sa pečie koláč.

Vyhoďte to, čo nebude možné opakovane použiť

Po Novom roku alebo pred Silvestrom je vždy veľké množstvo odpadu. Okamžite vyhoďte jedlo, ktoré si neuchováte, a to všetko, čo sa rýchlo kazí (chrumky alebo sušienky typu aperitív, ktoré zmäknú, zvyšky na tanieroch ...) a vložia sa tupperware, ktorý sa dá stále jesť ako guľatina nedokončené, zvyšné koláče alebo koláčiky alebo kaše. Do koša vložte tiež plastové príbory, laskavosti a iné jednorazové ozdobné predmety.

Požiadajte hostí o pomoc

Medzi jednotlivými jedlami alebo ihneď po doplnení bufetu neváhajte a požiadajte niekoľko hostí, aby vám pomohli vyhodiť a dať preč to, čo už môže byť na vyčistenie vašej kuchyne, ale aj na vloženie do práčky. jedlá príbory, ktoré sa nebudú opakovane používať. Ak chcete ušetriť čas a vyhnúť sa plytvaniu, zvážte žiadosť svojich hostí, aby odišli s otvorenou fľašou vína alebo kúskom koláča, a požiadajte ich, aby zobrali prázdne fľaše, ktoré ste odložili na večer.

Krehké jedlá najskôr očistite

Je zrejmé, že aby sa nečistoty neznečistili, ideálne je umývať riad ihneď po jedle. Ak nemáte odvahu sa s nimi vysporiadať, vyčistite už tie najkrehkejšie poháre na šampanské a flauty - aby ste sa vyhli ich ukrytiu pod hromadu špinavých riadov - vysušte ich a odložte, aby vyhral priestor na pracovnej ploche. Potom zaútočte na ďalšie príbory a riad alebo ich vložte do umývačky riadu, aby ste mohli začať prvý cyklus. Jedlá nezabudnite namočiť do trocha mydlovej vody, aby sa mohli nasledujúci deň ľahšie vyčistiť a príbory ponorte aj do veľkej misky.

Po jedle vetrajte kuchyňu

Vaša kuchyňa sa musí podobne ako jedáleň vetrať, aby sa vôňa potravín rozptýlila. Čistite utierky po pracovnej ploche a metlu po miestnosti, aby bola miestnosť voniaco čistá. To vám uľahčí riešenie domácnosti deň po Štedrý deň, pretože najväčšia z nich sa už uskutoční.