Informácie

Vianočné jedlo v malom byte: ako na to?

Vianočné jedlo v malom byte: ako na to?

Neváhate usporiadať vianočné jedlo, pretože máte malý byt? Uisťujeme vás, že nie je potrebné tlačiť na steny, aby sa urobilo príjemné spoločenské jedlo. Nádherný stôl (dokonca aj konferenčný stolík!), Nápady a ste pripravení prijať vašich hostí na Štedrý deň.

Ako uvariť vianočné jedlo v malej kuchyni?V malom priestore: organizácia a príprava sú kľúčom k vianočnému jedlu!

Najprv premýšľajte o jedenástich dňoch vopred, aby ste obmedzili veľkosť pracovného plánu na D-deň: s výnimkou čerstvých výrobkov sa vaše nákupy uložia na pár dní a výrobky si vyberiete za chodu. as you go. Ak chcete urobiť dojem na svojich priateľov, vyberte domácu foie gras. Môžete si ju napríklad kúpiť mrazenú alebo čerstvú vo vákuu a podľa chuti ju ochutnať podľa jedného z mnohých receptov na webe. Pred ochutnávkou si vyžaduje 24 až 48 hodín odpočinku: bude už pripravená! Myslite tiež na predjedlá, prekvapivé chleby a iné jednoduché prípravky, ktoré si vyžadujú málo varenia. Pokiaľ ide o zeleninu, myslite na mrazené potraviny: ušetríte čas a priestor. Máte v chladničke dostatok miesta na zákusok a nápoje? Choďte na parapet!

Ako pripraviť vianočné jedlo na konferenčnom stolíku?Príležitostné vianočné jedlo v režime aperitív večere

Vo svojom malom byte nemáte veľký stôl? Plán B je váš! Čo keby sme hrali uvoľnene okolo konferenčného stolíka v obývacej izbe? Pohovka, kreslá, mäkký koberec a vankúše na podlahe zmiešame sedadlá, aby sme vytvorili priateľskú a vrelú atmosféru. Necháme najpohodlnejšie sedadlá pre babičku a dedku a najmladší prevezmú slovo. Rozprávame, vymieňame si a predovšetkým ponúkame nápoje bez obmedzení! Všetko je na dosah ruky a vyhýbame sa riadu, ktorý sa hromadí tým, že sa uprednostňujú malé jedlá, ako sú dipy, tapas, predjedlá a iné slávnostné predjedlá ... na slávnostných kartónových doskách!

Ako nainštalovať príborník v mojej malej obývacej izbe?Nič lepšie ako bufet, aby boli všetci v pohode

Nechce sa vám stolovať? Nainštalujte si vynikajúci bufet, aby sa všetci ukľudnili. Váš stôl sa zmení na maximálny servírovací stôl a pojme tisíce a jedno predjedlá, tapas, šaláty a ďalšie prekvapenia, na ktoré sa večer môžete okusovať. Kto hovorí, že bufet hovorí, starostlivá prezentácia. Pokúste sa zladiť riad (maximálne dve rôzne farby), vložte do každej lyžičky a klieští na prípravu. Zamyslite sa nad zásobou čistých tanierov a príborov. Jednoduchosť sa nemusí obávať, že je to trochu šik. Koordinujte všetko s pekným obrusom a servítkami a váš bufet bude mať maximálny účinok. A konečne, stôl takto nainštalovaný na stenu, váš byt získa priestor. Tanečný parket a maximálny počet hostí!

Nie je dosť stoličiek pre každého? Pomyslite na stoličky a lavičky!

Pomoc, chýba mi stolička!

Aby si každý mohol sedieť okolo stola, bude to zložité. Najskôr môžeme nainštalovať jedlo blízko pohovky a rekvizície okolo všetkých dostupných sedadiel. Lavica, kúpeľňa stolička, kancelárska stolička ... nepravdepodobná, ale nepravdepodobná montáž, vďaka ktorej sa ľudia usmejú a urobia trik pre hostí. Malý rozpočet? Kúpte si niekoľko skladacích stoličiek, ktoré potom môžete ľahko uložiť. Inak si požičiavajte od priateľov alebo susedov! Nakoniec, ak majú príliš málo stoličiek, zostáva riešením na prenájom od odborníkov. K dispozícii sú vo všetkých regiónoch a ceny sú prijateľné (od 2,55 € na deň v Kiloutou).

Chladničku na večer môžete ľahko vymeniť v nádobe s kockami ľadu!

Ako udržať studené nápoje celý večer?

Každý rok o tom premýšľame a potom ... zabudneme! Čo? Kocky ľadu! Chladnička je plná a každý hosť príde s fľašou (na konzumáciu s mierou) a čoskoro ich už nebudeme skladovať. Ak majú hostia s balkónom dobrý nápad umiestniť ich vonku, existujú aj iné riešenia, ako udržať šampanské a koktaily čerstvé. K dispozícii je možnosť veľkej misky naplnenej ľadom, ktorú kupujeme od špecializovaných spoločností (znova si premyslite, že ceny sú veľmi prijateľné). Tieto dokonca ponúkajú nákup veľkých prázdnych izolovaných polystyrénových škatúľ (od 12 eur), ktoré strojnásobia autonómiu ľadu, udržiavajú jedlo v chlade a zmrazia fľaše cez noc. Stručne povedané, dobrá investícia. Inak, ako v prípade dobrého filmu, zostáva možnosť vane naplnenej ľadom, kam umiestnime každú prichádzajúcu fľašu. Nie príliš elegantné, ale veľmi slávnostné!