Užitočný

Slávnostná dekorácia stola za (takmer) nula eur!

Slávnostná dekorácia stola za (takmer) nula eur!

Aby som bol v dokonalej zhode s témou deco.fr tohto roku, pustil som sa do realizácie dekorácie vianočného stola bez toho, aby som si niečo kúpil (alebo takmer). Z kreatívneho kufra pre voľný čas som odkryl všetko, čo som mal na sklade, zdvihol som nejaké prírodné prvky, čerpal som z inšpirácie a z mojich krabíc, aby som našiel niečo, ako urobiť pekný vianočný stôl. Začal som pekným ľanovým obrusom a modrými a smotanovými doskami (používanými každý deň doma), ktoré som kúpil pred niekoľkými rokmi. Jemná škandinávska strana týchto farieb podnietila tón mojej dekorácie stola.

Aké vybavenie bolo potrebné na výrobu tohto vianočného stola?

Aké suroviny som potreboval na výrobu tohto modrého a strieborného vianočného stola? Sú to hlavne každodenné veci alebo prevzaté z mojich vianočných škatúľ. Dodávky: - soľ - múka - voda - tekuté lepidlo - šnúrka (pečenie funguje veľmi dobre alebo podľa adventného kalendára) - trblietky - žalude - priehľadná váza alebo misa - šrot z papiera strieborné trblietky - vianočné gule - zlatá plsť - rezačka na sušienky - vankúšiky alebo špáradlá - čajové sviečky (nepoužité z minulých Vianoc alebo sviatok svetiel pre Lyonnais) - plachta hrnčeky s jogurtom z bieleho skla - obrus - papierové obrúsky (iba investícia zo stola)

Ľahká, hospodárna a zábavná dekorácia v soľnom cestíčku!

Karty na miesto so soľou

Museli sme nájsť riešenie, aby sa karty jednoducho a bez platenia jedinej penny zaplatili. Samozrejme si môžete zvoliť, aby boli z papiera, ale chcel som, aby sa môj stôl ozdobil niečo originálnejším. Preto som sa rozhodol pre slané cesto. Ľahká výroba s výrobkami, ktoré máme všetci v našom šatníku. Nižšie som vám dal recept. Recept na soľné cesto Zloženie: - 1 pohár dosť jemnej soli - 2 poháre múky - 1 pohár vlažnej vody. Zmiešajte soľ a múku v miske. Potom pridajte pohár teplej vody. Miešajte, kým sa nedosiahne homogénne a flexibilné cesto. Po dokončení dekorácie nechajte schnúť na vzduchu asi 12 hodín. Potom pečte svoje výtvory na pergamene asi 2 hodiny pri teplote 75 - 80 °.

Malé šumivé detaily na stole

Vďaka rezačkám cookie na pečivo v tvare hviezdy som urobil karty miesta (môžete to urobiť s deťmi, na chvíľku zdieľania pred sviatkami), ďalšie hviezdy na ozdobu stôl. Špáradlom som prepichol špičku hviezd, aby som cez ňu mohol pretiahnuť reťazec a napísať mená pomocou malých písmen, ktoré sa nachádzajú vo veciach mojej dcéry. Ak nemáte pečiatky, môžete pátrat po listoch aj ručne. S pomocou zlatého plsteného pera, pozostalého z minulých Vianoc a malej farby zlatého prsta, požičaného z vianočnej knihy mojej štvorročnej dcéry, som jemne žehlil písmená v zlatej farbe. Striebro mohlo byť vhodnejšie, ale hral som hru na zotavenie. Karty miest sa používajú s motúzmi ako krúžky na obrúsky. Malé hviezdy korunujú obrúsky zložené na vianočných stromčekoch na tanieroch.

Na stôl fúka škandinávska škoda, však?

Stôl posiaty iskrivými hviezdami

Ak ste fanúšikmi manuálnych aktivít sami alebo so svojimi deťmi, určite budete mať malé zásoby farebného, ​​trblietavého a mierne sviatočného papiera. Pokiaľ ide o mňa, nedávno som pomohol svojmu kamarátovi v pohybe a získal som veľa papierov pre obchod s kreatívnym materiálom, farebné listy atď. Ak nemáte túto šancu, môže byť najkrajším efektom pád pekného darčekového papiera alebo biely hárok sfarbený vašimi deťmi. Aby som vytvoril obyčajné hviezdy, použil som vyrezávače súborov cookie na vystopovanie obrysov hviezd na trblietavom papieri. Raz nakrájam, roztiahnem ich na obrus a jednu si nechám, aby som si v ponuke pripomenul. Aby som do tabuľky pridal prirodzený nádych, rozhodol som sa vziať žalude. Určite ma ovplyvnilo množstvo obrázkov žalúdov vyzdobených na Pintereste alebo v našich diapozitívach! Tak som išiel vyzdvihnúť malé žalude zo stromu na spodku stola a nechať ich niekoľko dní zaschnúť. Klobúky sa im počas doby schnutia stiahli, prilepil som ich a stočil ich do tekutého lepidla a zvyšku strieborného trblietky.

Zotavujeme sa a znovu používame na dekoráciu stolov

Glitterové sviečky v regeneračnom režime

Aby som vyrobil pekné sviečky za nižšie náklady, držal som sklenené nádoby na jogurty a dezertné krémy už niekoľko týždňov. Po prehltnutí a vyčistení jogurtov som ich ozdobil dvoma rôznymi spôsobmi: - 3 sviečky boli nalepené v lepidle a potom strieborné trblietky. Po zaschnutí som ich obliekol do pekne šedej a bielej struny (šnúrky z môjho adventného kalendára). - ďalšie 3 sviečky boli jednoducho ozdobené šnúrkou a malou hviezdou v soľnom cesta. Rozmiestnené na stole prinášajú teplé a tlmené svetlo, príjemné pre slávnostné jedlá.

Ľahko vyrobiteľný vrchol

Aby som dal stolu malý objem, hľadal som prvok, ktorý by bolo ľahké vyrobiť ... Riešenie bolo pred mojimi očami: vianočné gule! Transparentná váza, niekoľko vianočných guličiek rôznych veľkostí usporiadaných vo váze a ako posledný dotyk hviezda v soľnom ceste „Veselé Vianoce“. Neprepadajte panike, vidíte, že trikrát nič nevieme urobiť vynikajúci vianočný stôl. Na vaše nožnice!