Informácie

Investovanie do bytu na krátkodobý prenájom

Investovanie do bytu na krátkodobý prenájom

Krátkodobo zariadený prenájom je na vzostupe. Táto medzera sa teraz stáva profesionálnejšou. Takto spoločnosť A la Carte Invest reaguje na žiadosť jednotlivcov, ktorí si želajú kúpiť byt, aby investovali do prenájmu s vysokým výnosom.

A la Carte Invest, špecializovaná spoločnosť

Po desiatich rokoch skúseností v špičkových turistických prenájmoch v Paríži s A la Carte v Paríži Alex Wagner vytvoril A la Carte Invest. Táto spoločnosť je odborníkom na výskum a renováciu bytov. Presne vie, ako si vybrať a optimalizovať byt, aby sa z neho stalo atraktívne ubytovanie, ktoré spĺňa požiadavky zákazníkov. Je to 90% anglosaský štát (USA, Kanada, Austrália).

Služba na kľúč

A la Carte Invest podporuje investorov od začiatku do konca a ponúka im investíciu na kľúč: vyhľadávanie nehnuteľností, renovácia, nábytok a vybavenie a nakoniec prenájom. Všetko sa riadi osvedčenou špecifikáciou, pričom priemerný výnos z prenájmu je 5% ročne.

Pevný parížsky trh s nehnuteľnosťami

Parížsky trh s nehnuteľnosťami zostáva priaznivou investíciou aj napriek globálnej kríze v roku 2008. Odolnosť voči poklesu cien v roku 2009 veľmi dobre odolal. Okrem toho je to napätý trh z dôvodu jeho veľmi nízkej stavebovateľnosti. Je preto vyhľadávaná, najmä v historickom centre. A la Carte Invest sa zameriava na niekoľko parížskych štvrtí: 3., 4., 6. a 7., vyhľadávané krátkodobými nájomníkmi. Kúpna cena bytu v týchto okresoch je najmenej 10 000 € za m². Nie je však potrebné kupovať veľkú plochu.

Cielený výskum a získavanie

Po predchádzajúcej dohode o výskumnom pláne A La Carte Invest hľadá zodpovedajúci tovar spoliehaním sa na jeho sieť. Po každej návšteve sa zákazníkovi pošle správa o návšteve. A la Carte Invest tiež pomáha investorovi s administratívnymi formalitami a môže ho v prípade potreby kontaktovať so špecializovanými odborníkmi (notári, daňoví špecialisti, právnici, banky ...) a anglicky hovoriacim jazykom.

Renovácia bytu

Akonáhle bude byt nájdený, A la Carte Invest odhaduje a dohliada na jeho obnovu, ktorá môže niekedy zahŕňať prepracovanie objemov a miestností. A la Carte Invest monitoruje stránku tým, že zabezpečuje dodržanie termínov, v pravidelných intervaloch zasiela klientovi správy o postupe.

Nábytok a vybavenie

A la Carte definuje a implementuje všetky návrhy interiérov. Jeho prístup k profesionálnym sadzbám umožňuje ponúknuť primeraný rozpočet. Cieľom je vytvoriť teplý interiér vo veľmi štýlovom štýle „bric-a-brac“ alebo v modernom štýle. Spoločnosť sa stará o všetko: nábytok, posteľnú bielizeň, riad, dekorácie, čistiace prostriedky, základné potravinové výrobky, posteľnú bielizeň, CD, DVD, knihy, telefón a neobmedzený internet… Pri príchode sa musí nájomca cítiť ako doma.

Náklady pre majiteľa

Pri hľadaní bytu majiteľ platí 5% z kúpnej ceny nehnuteľnosti ako poplatky spoločnosti A la Carte Invest. V prípade materiálov potrebných na renováciu, nábytok a celkové vybavenie je balík 800 EUR na m² plus balík 10 000 EUR. K tomu je potrebné pripočítať mzdové náklady na prácu, ktorá sa líši v závislosti od pôvodného stavu bytu.

Správa pre vlastníka

Tieto zrekonštruované a vybavené apartmány sa prenajímajú medzi 1200 a 1800 EUR týždenne. A la Carte sa stará o nájomné zmluvy, vstup a výstup z priestorov, upratovanie, posteľnú bielizeň, výmenu všetkých potrebných výrobkov a odpovedanie na všetky otázky nájomcu. Majiteľ dostáva okolo 100 EUR za noc z prenájmu, pokiaľ nechce dostávať mesačný balíček. Na konci je ziskovosť v priemere 5% n. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.alacarte-invest.com