Užitočný

5 nápadov na úsporu vody

5 nápadov na úsporu vody

S teplom a suchosťou je v pokušení použiť vodu na prebytok, bude však potrebné zdvojnásobiť úsilie na jej ochranu. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu šetriť vodu.

Vyhnite sa operáciám, ktoré vyžadujú veľa vody

Znie to veľmi jednoducho, ale nikdy to nedokážeme dosť: na úsporu vody si vyberte sprchu na kúpeli! Podobne dobre nabite práčku pred spustením práčky; obmedzte umývanie áut a náplne bazénov počas sezóny. Ak máte zeleninovú záhradu, nenalievajte ju počas slnečných hodín, ale uprednostňujte veľmi skoré alebo neskoré večerné zalievanie. Tým sa zabráni spáleniu listov a voda sa v dôsledku tepla okamžite neodparí.

Zatvorte kohútiky

Ak nepoužívate vodu, vypnite kohútik! Keď robíte riad alebo si čistíte zuby, neváhajte a hneď, ako to bude potrebné, vypnite kohútik. Na uľahčenie práce si môžete zvoliť odkvapkávaciu zátku. Jedná sa o malé tlačidlo na pripevnenie na kohútik, ktorý udržuje zvolenú teplotu. Vďaka tomuto systému nemusíte uzavrieť kohútik, aby ste vypli vodu.

Použite šetrič vody

Uvedomte si, že inštaláciou vodného prevzdušňovača na všetky kohútiky získate značné úspory bez toho, aby ste si to uvedomili. Je to malý filter, ktorý sa zasúva do kohútika, aby do prúdu vody vpravil vzduch. Týmto spôsobom zostáva tlak vody rovnaký, ale množstvo vody sa zníži. Môžeme teda zaznamenať 50% zníženie spotreby vody.

Vybavte sa miešačkami

Zmiešavacie ventily zlepšujú použitie kohútikov na podporu úspory vody. Tento typ kohútika uľahčuje nastavenie teploty vody, takže odpadnete menej. Na druhej strane tento systém umožňuje udržiavať zvolenú teplotu aj zatvorením kohútika. Postačuje zdvihnúť mixér na tečenie vody.

Zozbierajte dažďovú vodu

Nakoniec, ak chcete šetriť vodu, nezabudnite zbierať dažďovú vodu, keď môžete. V obchodoch pre domácich majstrov sú kolektory, ale môžete si tiež zvoliť ľubovoľný zásobník. Túto vodu môžete použiť na zalievanie rastlín alebo umývanie auta.