Komentáre

Dobré veci robiť doma na Vianoce

Dobré veci robiť doma na VianoceWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Radi by sme vám povedali o špeciálnych Vianociach, o Vianociach bez toho, aby sme hovorili o nakupovaní, o Vianociach bez toho, aby sme hovorili o daroch alebo ozdobách, ktoré vás ohromia. Radi by sme vám povedali o Vianociach, ktoré sa vracajú do samotnej podstaty tejto oslavy, Vianoc zdieľania, radosti a dobrého humoru. Niektorí ľudia kritizujú Vianoce za to, že sa stali príliš komerčnou párty, ale prečo pokaziť jeho potešenie, keď to všetko trvá, je niekoľko jednoduchých dobrých akcií na získanie ducha Vianoc.

Pre vás

V článku venovanom dobrým skutkom sa môže zdať divné začať s témou vlastnej osoby, ktorú by niektorí mohli považovať za sebectvo. Nie je to však náhoda, premýšľanie o sebe nevyhnutne neznamená, že sa bavíte tým, že si dávate darčeky alebo si dávate čas na dobitie batérií (aj keď to tiež odporúčame). Nie, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť počas tohto roka, je láskavosť. Využite výhody zhovievavosti počas Vianoc, pretože jeho účinky sú prospešné a majú dopad na ľudí okolo vás. Uvádzame konkrétny príklad: tento rok máte na starosti výrobu vianočného denníka. Môžete nastaviť bar veľmi vysoko a vystresovať sa pri veľkej pekárskej vianočnej log operácii alebo si môžete pripraviť zákusok, ktorý ovládate so všetkými deťmi pri počúvaní disku vianočných piesní. Ktorá z týchto dvoch možností prinesie do domu väčšiu radosť?

Ponuka na súhlas, ale predovšetkým ďakujem ostatným za to, čo sú!

Pre rodinu

Keď myslíme na Vianoce, najprv myslíme na rodinnú oslavu. Pravdou je, že nie je také ľahké udržať svoju rodinu šťastnú po celý rok, dokonca sa môže stať, že viac-menej vážne hádky bránia našim rodinným vzťahom. Odpúšťanie je bezpochyby najťažšia, ale aj najchválnejšia dobrá akcia, ktorú môžete urobiť počas Vianoc. Ak vytvorenie vianočného prímeria nie je ľahké, stále môžeme vyskúšať gesto, ako napríklad želanie veselých Vianoc osobe, s ktorou sme sa zbláznili. Všetkým ostatným samozrejme ponúkame dary, ale nezabúdajte na to, že to podstatné nie je. Najcennejším darčekom pre svoju rodinu je čas stráviť spolu. Chodiť na prechádzky, hrať stolovú hru, variť niekoľkými rukami alebo dokonca pozerať rodinný film, to sú niektoré z úžasných okamihov, vďaka ktorým sú vianočné sviatky také čarovné.

A ak si vianočné pečivo pripravujete ako rodinu?

Pre tých okolo vás

Vianoce sú oslavou zdieľania. Musíte uspieť v otvorení svojho srdca iným, nie nevyhnutne ľuďom, s ktorými sa stretávate každý deň, ale aj tým, ktorých stretnete a ktorých naozaj neviete. Môžu to byť vaši susedia alebo ľudia zodpovední za čistenie vašich obchodných priestorov, alebo dokonca vaši obchodníci. Ak o tom trochu premýšľate, uvedomíte si, že veľa ľudí okolo nás po celý rok je pre nás stále dokonalých cudzincov. Pozrime sa preto na vianočný čas, aby sme sa k nim dostali bližšie. Na to nie je nič príliš zložité: veta ako „Prajem vám šťastné sviatky“, ktorá sa hovorí úprimne as úsmevom, už môže vaše srdce zahriať. Ak máte veľkorysú dušu, môžete tiež naplánovať distribúciu svojim susedom jednu alebo viac šarží vianočného pečiva. Zdieľať môžete aj pomocou vianočných ozdôb: zavesenie vianočného veniec na vonkajšie dvere alebo girlandy na záhrade prispieva k čarovným vianočným sviatkom a robí okoloidúcich šťastným.

Rodinná fotografia, pekná nota a blahoželanie vás urobia šťastnými!

A pre tých, ktorí sú ďalej

Nakoniec sú ľudia, ktorí sa zdajú nedosiahnuteľní, buď preto, že sú fyzicky ďaleko, alebo preto, že ich nepoznáme. Pre vzdialenú rodinu alebo priateľov, ktoré vidíme len zriedka, je dôležité ukázať, že na ne myslíme počas tohto obdobia. Zdvihnite telefón a prajete starým tetám alebo krajanským blízkym Veselé Vianoce je pekný darček, ktorý vás bude stáť len trochu času. V rovnakom duchu, prečo neaktualizovať blahoželanie? Je to tiež príležitosť pre rodinnú činnosť tým, že požiadame deti, aby sa podieľali na vytvorení karty. Nakoniec nemôžeme hovoriť o dobrých skutkoch bez toho, aby sme spomenuli prácu mnohých združení, ktoré sa snažia zlepšovať ľudí: vianočné obdobie je vhodný čas na premýšľanie o dávaní, či už je čas alebo peniaze. , Deti sa môžu zúčastňovať napríklad aj darovaním hračiek, ktoré už nepoužívajú: obchody La Grande Récré zbierajú peniaze každý rok, stačí hračky opustiť. Nakoniec existuje veľa nápadov na dobré skutky počas Vianoc. Nejde o peniaze, ale predovšetkým o to, aby sme si uvedomili, že táto oslava je príležitosťou na premýšľanie o iných bez toho, aby ste museli nutne prechádzať cez peňaženku.