Informácie

Ako správne vyčistiť záchodovú misu?

Ako správne vyčistiť záchodovú misu?

Tatár, vápenec a žlté značky ničia dekor záchodov, okrem hygienických problémov? Lov úloh je vyhlásený na WC! Aby bola toaletná misa biela a čistá, postupujte podľa niekoľkých tipov na čistenie a obdivujte ju.

Biely ocot na udržiavanie záchodov

Je to najlepší priateľ prírodného čistenia! Biele ocot funguje zázraky v dome, vrátane WC. Na čistenie toaletnej misky najskôr vyprázdnite vodu praním kefou alebo prepláchnutím toalety pred vypnutím prívodu vody. Potom naplňte misku bielym octom a potom nechajte stáť cez noc. Ocot môžete vopred zahriať, aby ste zvýšili jeho účinnosť. A ak sa stopy vrátia vysoko do misy, zarovnajú sa s toaletným papierom namočeným v bielom octe, zostane na škvrnách, až kým nezačne konať.

Toaletnú misku očistite coca-colou

Soda čistiť záchodovú misu? Nie je to vtip, ale vec známej starej mamy: kyselina a šumivé koks pôsobí ako ocot na vápenci. Niečo na pomoc, ak je fľaša octu prázdna! Vyprázdnite toaletnú vodu a nalejte fľašu sódy priamo do misky. Nechajte sa usadiť cez noc a keď sa prebudíte, pred spláchnutím vyčistite kefou.

Čistejšie toalety vďaka sódy na pečenie

Ďalší majster ekologického čistenia, sódy na pečenie je ešte účinnejší, keď sa zmieša s bielym octom. Nalejte polovicu pohára každého do toaletnej misky a nechajte pôsobiť 30 minút, než ju vyperiete kefou. Potom spláchnite a opakujte toľkokrát, koľkokrát je to potrebné, v závislosti od úrovne znečistenia toalety. Potrebujete vyčistiť stopy blízko okraja záchodu? Pripravte pastu s bikarbonátom a menším množstvom bieleho octu. Škvrny prikryte a nechajte rovnakým spôsobom.

Miska bielite bielymi kryštálmi

Tatár, žlté alebo horšie stopy, hnedé? Nepanikárte, kryštály sódy prídu na pomoc. Zrieďte 3 polievkové lyžice kryštálov v 1 litri vriacej vody, nalejte do toaletnej misky a nechajte pôsobiť asi 15 minút. Na odstránenie posledných nechcených stôp obvykle stačí štetcom! Ale pozor na pokožku alebo oči, kryštály sódy sú dráždivé. Pred manipuláciou s nimi používajte rukavice alebo masku a ochranné okuliare.

Udržujte záchodovú misu s toaletnými tabletami

Toaletné tablety sú jednoduché a praktické a musia udržiavať misku v čistote bez veľkého úsilia. Odložte pastilku pred spaním, nechajte ju cez noc, je hotové. Z času na čas vám neušetria čistenie pozadia, ale po dokončení údržby vám umožňujú priestor rozložiť. Môžete si ich aj sami vyrobiť pomocou domácich receptov. Výsledok: antibakteriálne, odvápnenie, čistenie a dezinfekcia, prírodné a ekologické toaletné tablety pre domácich majstrov!

Toaletnú misku očistite kyselinou chlorovodíkovou

Ak zlyhajú všetky babiččiny triky, zostane iba použitie skvelých prostriedkov: kyselina chlorovodíková. Používajte s rovnakou opatrnosťou, ako šetrne, pretože je nebezpečný a znečisťujúci a nikdy nie v septikoch. To znamená, že je mimoriadne účinný na pokryté škvrny alebo lepené kúsky. Plán A, naplňte toaletu čo najviac vodou pomalým nalievaním karafy a potom pridajte pohár kyseliny. Nechajte pôsobiť, kým už nie je viac peny, medzi 10 a 30 minútami, uzavretá miska, potom prepláchnite. Dajte si pozor na projekcie, zakryte!