Ostatné

5 tipov na čistenie kľučiek dverí

5 tipov na čistenie kľučiek dverí

Každý sa ich dotýka, nikto ich neotiera, od madla toalety po rukoväť vchodu. Dovoľujeme si vám predstaviť kultúrny vývar, ktorý žije na kľučkách dverí, ktorý je zdrojom reťazca infekcií, ktorým sa dá ľahko vyhnúť. Riešenie? Dezinfikujeme, najlepšie raz týždenne!

Biely ocot

Áno, môže robiť všetko. Na jednoduché čistenie kľučiek dverí použite handričku z mikrovlákna navlhčenú bielym octom a potom jemne trieť. Ešte praktickejšie naplňte striekaciu fľašu bielym octom, budete musieť iba utrieť a utrieť! Môžete dokonca pridať niekoľko kvapiek éterických olejov z čajovníka, eukalyptu a / alebo citrónu, aby sa zvýšila jeho dezinfekčná sila ... a zlepšil sa jeho zápach.

Dezinfekčné utierky

Pretože niekedy nie je dosť času na fľašu a handričku, dezinfekčné utierky sú veľmi praktickým riešením. Zasiahnite rukoväť, je to hotové! v ideálnom prípade by však bolo potrebné vymeniť utierku na každej kľučke dverí, čo je metóda, ktorá nie je úprimne ekologická s jednorazovými utierkami alebo chemickými vzorcami. Plán B? Vyberte si ich ekologicky šetrné alebo si vytvorte vlastné opakovane použiteľné čistiace obrúsky. Stačí naliať dezinfekčnú tekutinu do pohára, naplniť ju útržkami látky (strihané tričká sú perfektné) a pevne uzavrieť tak, aby utierky zostali vlhké. Po použití ich umyte a vložte ich späť do pohára.

Mydlová voda

Prečo veci skomplikovať, keď to dokážete zjednodušiť? Miska teplej vody, jemného mydla a špongie stačí na vyčistenie kľučky dverí. Mydlo Marseille a čierne mydlo sú rovnako dokonalé. Niet pochýb o použití škrabacej strany špongie, najmä na mosadzi, kde by zanechávala stopy. Dajte pozor na to, aby ste použili dokonale čistú špongiu, a to pod trestom výsevných klíčkov, a nie ich likvidáciou. Lopatka: vložte huby do umývačky riadu, vyjdú dezinfikované!

Alkohol z domácnosti

Alkohol z domácnosti alebo metylovaný lieh vylučujú baktérie a baktérie v jeho ceste, čo je hlavný prínos v boji proti nečistotám. Na čistenie kľučiek jednoducho namočte handričku do alkoholu a potom jemne trite. Nie je potrebné opláchnuť, alkohol rýchlo a sám zasychá. Okrem toho to nestojí moc kupovať ... jeho jedinou slabinou je vôňa, nezabudnite po vyčistení vetrať.

Strieborný kameň

Táto magická zmes mydla, glycerínu a bieleho prášku od spoločnosti Meudon čistí všetko vrátane kľučiek. Jeho ďalšia vec? Leští, dezinfikuje a leskne dosť na to, aby obnovil poškodené rukoväte. Nezabudnite, že je ekonomický, ekologický a chráni povrchy, na ktorých prechádza! Na druhej strane je brúsny, takže sa mu vyhnite na príliš krehkých materiáloch. Ak chcete použiť, utrite vlhkú špongiu na povrch a potom jemne očistite kľučku dverí kruhovými pohybmi. Opláchnite a utrite suchou handrou.