Užitočný

Inštalácia tapety s vlysom

Inštalácia tapety s vlysom

Najskôr čistota

Ak chcete správne nainštalovať tapetu, pracujte s čistými a vhodnými nástrojmi a vyhnite sa rozmazaniu lepidla v maximálnej možnej miere - alebo ju ihneď utrite navlhčenou textíliou. Umývajte si ruky tak často, ako je to potrebné, aby ste nezanechali stopy na papieri alebo farbách, ktoré sa potom vždy ťažko vymažú.

Že vlysy

Umožňujú, ako tu, evokovať staré drevené krytiny, to znamená obloženie s ľadom, s malým alebo veľkým rámom, s lištami obrazovej lišty a rímsy (v tomto prípade je možné sa odvolať) , s dvoma rôznymi, ale koordinovanými typmi vlysov). Niekedy sa jednoducho používajú pozdĺž sokla alebo na astragalus pose (papier je prerušený v určitej vzdialenosti od stropu a prekrývaný vlysom), pričom horná časť steny je maľovaná ako strop, aby poskytla dojem z nižšej výšky. Ale práve v detských izbách sa dnes vlysy používajú hlavne. Sú pestré a zdobené rôznymi vzormi, ktoré rozjasňujú miestnosť.

Nástroje a materiály

• Lepiaci stôl
meter
Vodováha
rezačka
námestie
Štetina na štetiny
Lopatka na škrabky
Tkanina (alebo špongia)
Zásobník (na lepidlo)
Kovové pravítko
Lepiaca tapeta
Lepidlo na vlysy

Lepidlo a lepidlo

Použite univerzálne práškové lepidlo na tapety. Pripravte ho vo vode s ohľadom na proporcie odporúčané výrobcom. Dobre premiešajte a nepretržite za súčasného nalievania lepidla a nechajte niekoľko minút odstáť. Výrobca uvádza počet kotúčov papiera, ktoré môžete priložiť k obalu, čo vám umožňuje vypočítať počet balení, ktoré musíte kúpiť. Lepidlo nanášajte pomocou lepiacej kefy zo stredu na okraj. Nechajte papier niekoľko minút vsiaknuť. Potom sklopte hornú a spodnú časť prúžku smerom do stredu bez stlačenia záhybu. Umožní vám to jednoducho prúžok zobraziť.

Rozmery vlysov

Ich šírka je veľmi variabilná a ich dĺžka je najčastejšie 5 alebo 10 m. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005