Ostatné

Zamerajte sa na záclony dverí

Zamerajte sa na záclony dverí

Nech je to povedané, decompartmentalization je v centre pozornosti. Trendom je oddelenie od interiérov, kde je každá miestnosť uväznená medzi štyrmi stenami a dverami. Pre väčšie pohodlie a prehľadnosť, nič také ako zraziť tento prepad uzáverov! Pretože vytvárajú polovičný uzáver, dverové závesy sú ideálnym riešením na oddelenie priestoru bez jeho rozdelenia.

Je to tiež prínos pre zvukovú alebo tepelnú izoláciu, najmä ak máte vchodové dvere, ktoré vedú priamo na ulicu.

Pokiaľ ide o dekoráciu, na rozdiel od dverí, tieto doplnky odhaľujú všetky kúzlo chodieb medzi spálňou a kúpeľňou, medzi kuchyňou a obývacou izbou. To vám umožní dramatizovať váš interiér.

Šaty otvorte podľa jeho štýlu

Výber dverovej clony závisí predovšetkým na dekorácii vášho bytu. Dverová clona je tu dekoratívnym prvkom, ale aj užitočným každodenným predmetom. Je preto rozumné zvoliť si ho správne.

  • Drevené korálky alebo bambusové palice: sú zvlášť vhodné na boho alebo etnické dekorácie. Prirodzene sú diskrétne, ale zakrývajú otvorenie dverí. Niektoré modely sú vytlačené so vzorom pre dekoráciu inšpirovanú 70. rokmi.
  • Viacfarebné strapce: je ideálny pre dospievajúcu spálňu alebo štúdio. Skutočný dekoratívny prvok, zavesíte ho tak, ako by ste zavesili záves alebo maľbu. S týmto typom dverovej clony môžete mať veľmi farebnú a veľmi triezvu dekoráciu.
  • Drôtené závesy: vyrobené zo syntetických vlákien, sú naj diskrétnejšie. Keď sú závesy roztrhané, nevydávajú žiadny hluk. Pre klasický alebo triezvy interiér sa rozhodnite pre záves drôtu v klasickej farbe, ako je čierna alebo hnedá. Pre očarujúcejší interiér budú závesy červenej, ružovej alebo dokonca fialovej nite perfektné!
  • Disky s barokovou potlačou: Rovnako ako viacfarebné prívesky, tieto dverové závesy nie sú ani zďaleka diskrétne. Vyrobené z plastu, vyberte ich v diskrétnych farbách pre barokovo-elegantnú atmosféru.
  • Makrámové záclony: pre dekoráciu boho chic si opovážte oponu makramé. V hustej bavlne vytvára intimitu a zároveň umožňuje svetlo v miestnosti prechádzať cez jeho prelamované detaily.

Vytvorte si vlastné záclony

Veľký trend pre domácich majstrov ovplyvňuje aj záclony dverí. Čo by mohlo byť lepšie, ako vytvoriť tento dekoratívny prvok sami, aby sa vmiešal do nášho interiéru?

V lekárni alebo v butiku so špecializáciou na kreatívne záľuby si môžete kúpiť drevené korálky alebo farebné prívesky. A poďme na domácich majstrov:

  • Krok 1: určte dĺžku potrebnú pre váš záves. Zmerajte vzdialenosť medzi vrchom tyče a zemou. Pridajte k tomuto obrázku 30 cm a výsledok vynásobte 2.
  • Krok 2: na konci rybárskeho vlasca zaveste krúžok, ktorý sa posúva po tyči. Potom navlečte perly do rybárskeho vlasca a dávajte pozor, aby ste za každú perlu uviazali uzol.
  • Krok 3: opakujte postup na niekoľkých rybárskych vlascoch, kým sa nezakryje celá šírka dverí.

Ak ste fanúšikom háčkovania alebo makramenu, môžete si tiež vyrobiť vlastné záclony. Pre tieto bude tiež potrebné zmerať šírku dverí, pretože budete robiť záclonu v jednej alebo dvoch sekciách.

Ako dať tyč na dvere?

Inštalácia dverového závesu si vyžaduje inštaláciuzávesová tyč, Dvere však nie sú nevyhnutne vhodné pre tento typ inštalácie.

Našťastie v obchode pre kutilov sú vhodné systémy. Otočné tyče sú pripevnené k dverám, ale aj k priľahlým stenám. Držia oponu na dverách, zatiaľ čo sprevádzajú jej otváranie alebo zatváranie.

Pri výbere správnej otočnej tyče je potrebné starostlivo odmerať výšku a šírku dverí, ale tiež určiť konfiguráciu rámov.