Užitočný

Ktoré rastliny si vyberiem na kvetinu môjho balkóna v zime?

Ktoré rastliny si vyberiem na kvetinu môjho balkóna v zime?

Mať balkón je skutočným prínosom. Tento otvor smerom von vám umožňuje vytvoriť malý kút zelene v každom ročnom období. Na tento účel je nevyhnutné zvoliť tie správne rastliny. Pretože je zima v plnom prúde, mnohí z nás chcú oživiť náš každodenný život. Prečo kvetiny na balkóne? Aj v chladnom období je to možné! Ako? Aby sme to zistili, požiadali sme Julie o radu, záhradníckej nadšence, ktorá dáva svoje znalosti do služieb záhradného centra Vilmorin.

Môžeme mať v zime kvetovaný balkón?

Áno, kvetinový balkón je možné mať v každom ročnom období aj v zime. Mnoho rastlín toleruje nízke teploty. Takže sa môžete vysporiadať s rastlinami, s ktorými sa ľahko žije, alebo s inými, ktoré si budú vyžadovať väčšiu údržbu.

Čo odporúčate ako rastliny na kvetenie balkóna v zime?

Závisí to od toho, koľko času chcete stráviť na balkóne. Ak chcete ľahko žiteľné rastliny, ktoré si vyžadujú malú údržbu, vyberte brečtan, malé ihličnany, holly alebo vresy. Všeobecne platí, že rastliny, ktoré tvoria najmenšie kvety, sú tie, ktoré vyžadujú najmenšiu starostlivosť. Ak chcete skombinovať podnikanie s potešením, môžete si preto vybrať pestré rastliny, ako sú sviara alebo fialová šalvia.

A ak sme pripravení venovať čas našim rastlinám, čo odporúčate?

Ak ste pripravení na záhradu trochu, môžete sa obrátiť na tzv. Zimné kvitnúce rastliny. Z týchto kvetov môžeme spomenúť kaméliu, zimný jazmín, vianočné ruže alebo dokonca snežienku. Všetky tieto rastliny sa pestujú na jeseň, kvitnú od novembra do apríla a vydržia chladné zimné teploty.

Ako vytvoriť svoje kvetináče pre zimný balkón?

Už si vyberte krásne kvetináče a koordinované kvetináče. Uprednostňujte plast pred terakotou, pretože udržuje chlad menej. Potom rozmiestnite rastliny podľa svojich potrieb. Kríky by mali byť vysadené samostatne, ale rastliny a kvety môžu zdieľať kvetináč. Pokiaľ ide o zvyšok, hrajte vo výškach a farbách, čím harmonizujete priestor.

Aké sú tipy na záhradu na udržiavanie rastlín na zimnom balkóne?

Mali by ste vedieť, že ak ste v meste, vaše rastliny budú potrebovať viac. Pri zalievaní alebo výsadbe musíte tiež používať špeciálnu zalievaciu zeminu. Rastliny, ktoré žijú na balkónoch, sú zalévané. Sú bohatšie na živiny a chránia korene. Vonku, a najmä v zime, sa vyhnite stagnujúcej vode, preto odporúčam umiestňovať hlinené gule do kvetináčov a kvetináčov, aby sa zabezpečil odtok rastlín. Nenechávajte svoje rastliny na zemi a chráňte ich pred vetrom minimálne tak, že ich umiestnite do chráneného priestoru, alebo prijmete vetrolam.

A čo by sa malo robiť v prípade extrémneho chladu?

Ak je zima príliš intenzívna, je samozrejmé, že rastliny musia byť chránené. Umiestnite zimný závoj alebo škatule z polystyrénu na najkrehkejšie rastliny. Neužívajte však svoje rastliny! Tepelný šok by im spôsobil veľa škody.