Užitočný

5 nadčasových dekoratívnych štýlov, ktoré môžete bez váhania prijať

5 nadčasových dekoratívnych štýlov, ktoré môžete bez váhania prijať

Pohybujete sa alebo chcete zmeniť dekoráciu vášho domu alebo bytu? Hľadáte vhodný nový štýl? Prezrite si 5 nadčasových štýlov, ktoré môžete bez váhania prijať, ktoré sme pre vás vybrali!

Štýl Art DecoArt Deco štýl, ktorý je v našich interiéroch od 20. rokov 20. storočia, je nevyhnutnosťou. Na dekoráciu vášho domova si zvoľte tapetu s geometrickými vzormi a farebnými odtieňmi. Či už dávate prednosť jasným, jemným alebo skôr tmavým farbám, všetko je možné: je to záležitosť vkusu a výberu. Aby bol efekt najúspešnejší, klepnite iba na jednu stenu miestnosti. Budete tiež musieť zvoliť konkrétne ozdobné prvky. Nábytok musí byť navrhnutý z ušľachtilých materiálov, ako sú mramor alebo pozlátené a zamatové pohovky a kreslá. Môžete tiež pridať sklo a mosadzné dekorácie. Majte na pamäti, že šumivé a svetlé farby sú kráľom v štýle Art Deco.

Priemyselný štýlPriemyselný štýl má svoje zdroje v priemyselnej revolúcii a je inšpirovaný starými dielňami a továrňami. Dnes sa môžu všetky interiéry rozhodnúť pre tento štýl a už nie sú iba lofty a umelecké dielne. Kožené sedacie súpravy Chesterfield, odklonený remeselný nábytok, stoly zo surového dreva, kovové alebo sklenené osvetlenie ... výber je obrovský. Vzhľadom na skutočnosť, že priemyselný nábytok je často impozantný, vyberte ho striedmo a integrujte ho s jemnosťou do vašej súčasnej dekorácie. Priemyselný štýl je istá stávka, ak chcete do miestnosti priniesť peklo a autentickosť!

Škandinávsky štýlSnívate o teplom a pohodlnom interiéri? Potom sa rozhodnite pre škandinávsky štýl! Skandinávska výzdoba je skôr klasická a jej výhodou je, že je veľmi svetlá. Ak chcete začať, musíte maľovať svoje steny biele alebo vo veľmi svetlých odtieňoch, ako je perleťovo šedá. Nábytok by mal byť vybraný pre svoj veľmi ľahký drevený dizajn a pre svoje jednoduché tvary. Výzdobu môžete ozdobiť prvkami pastelových farieb a zelenými rastlinami. Výzdoba škandinávskeho štýlu nie je taká, bez hodov umiestnených na pohovku, ovčej kože a hrubého koberca. Ak chcete dokončiť svoj dekor, nainštalujte kartónový jeleň (alebo iné zviera) hlavu na stenu a voilu!

Elegantný štýl HippieNeoddeliteľnou súčasťou štýlu hippie sú berberské koberce, starožitný nábytok, zelené rastliny, makramény a ďalšie exotické predmety. Jednoduchá dekorácia, nesúlad, ale veľmi estetická, je založená na jemnom spojení štýlov a farieb. Ak chcete mať úspešnú dekoráciu hippie chic, musíte sa rozhodnúť pre prírodné a suroviny: prútený, bielizeň alebo ratan bude tým najkrajším efektom.

Minimalistický štýlVďaka svojim čistým líniám a bezchybnému vzhľadu je minimalistický štýl nadčasovým štýlom, ktorý sa dokonale hodí do malých priestorov. Vnútorný priestor musí byť otvorený, aby sa uľahčil pohyb a inštalácia, aby bol čo naj diskrétnejší. Minimalistický štýl neponecháva žiadny priestor pre drobnosti: váš interiér by mal byť podľa možnosti neprehľadný. Radšej vyberieme nábytok z rovnakých materiálov, ako je hladké drevo alebo prírodný kameň. Pokiaľ ide o farby, uprednostňujeme biele odtiene, napríklad sivobiele alebo slonovinové, vylepšené dotykmi šedej, čiernej alebo béžovej.