Užitočný

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere podlahy

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere podlahyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere podlahovej krytiny pre domácnosť neexistujú žiadne skutočné pravidlá. Či už dávate prednosť masívnym parketám, vinylovým podlahám, farebným kobercom alebo dokonca vzorovaným dlaždiciam, je to predovšetkým otázka vkusu a rozpočtu. Na druhej strane existujú určité chyby, ktorým sa treba vyhnúť a ktoré sú často spôsobené mylnými predstavami. Tu je niekoľko tipov, ako zvoliť správnu podlahu a neurobiť chybu!

Chyba č. 1: vynásobte podlahy v celom dome

Je chybou veriť, že je lepšie zmeniť podlahu každej miestnosti. Ak sa rozhodnete pre rovnaký typ podlahy, zachováte vizuálnu jednotu, ktorá vám umožní ušetriť miesto a zväčšiť malý byt. Môžete si však zvoliť iný povlak pre miestnosti, ako je kúpeľňa a kuchyňa, ktoré vyžadujú špeciálne ošetrenie, napríklad s dlaždicami alebo podlahovými dlaždicami.

Chyba č. 2: myslenie, že koberec nie je hygienický

Ak mal koberec kedysi zlú povesť, dnes vieme, že nie je menej hygienický ako iné podlahové krytiny. Koberec skutočne zadržiava prach vo svojich vláknach až do priechodu vysávača, keď je na hladkej podlahe, prach sa pohybuje pri najmenšom ponore. Takže si môžete bez obáv zvoliť pohodlný a farebný koberec.

Chyba č. 3: Verte, že parkety sú drahé nátery

Ak masívne parkety predstavujú značné náklady, mali by ste vedieť, že si môžete zvoliť aj lacnejšie laminátové parkety. Tento typ povlaku pozostáva z dvoch alebo troch vrstiev a je to len vrchná vrstva, ktorá má požadovanú podstatu. Takto je možné ponúkať vznešené alebo menej bežné lesy bez prudko stúpajúcich nákladov. Na druhej strane je potrebné pri inštalácii zohľadniť náklady na parkety. Uvedomte si, že pohyblivá pozícia bude ekonomickejšia ako lepená pozícia.

Chyba č. 4: vyberte iba obklady, koberce alebo parkety

Dnes je výber podlahových krytín takmer nekonečný! Okrem obkladov, kobercov a parkiet si môžete zvoliť aj prírodný povlak, ako je morská riasa, kokos alebo sisal. Pre hrubší efekt zvoľte voskovaný betón, ktorého inštaláciu musí vykonať odborník.

Nakoniec v záujme jednoduchosti bez zanedbania originality viem, že PVC alebo vinylové krytiny majú teraz veľmi zaujímavú dekoráciu. Nájdeme imitácie dreva, betónu, kameňa a dokonca aj digitálne fotografie fotografií. Jedným slovom: máte na výber!