Tipy

Vzorkovník nástenné dekorácie

Vzorkovník nástenné dekorácie

Aký obraz?

Na dekoráciu šablón možno použiť rôzne farby, od bežných akrylových farieb na steny až po dekoratívne farby - tiež akrylové - ktoré sú k dispozícii v malých kvetináčoch, na policiach a v obchodoch špecializovaných na hobby a remeslá. Môžete tiež použiť striekacie farby alebo olejové farby, trubice alebo tyčinky.

Aké motívy?

Už sú vystrihnuté šablóny, ktoré ponúkajú celý rad rôznych vzorov, najmä girlandy s kvetmi, listami a ovocím, zvieratá (napríklad ryby a hviezdice, do kúpeľní), ako aj geometrické vzory v tradičnom alebo modernom štýle a dokonca aj krajiny. Môžete tiež reprodukovať sami seba, na šablónový film alebo na ľahkú lepenku, akýkoľvek motív, ktorý vás osloví.

Nástroje a materiály

• Fréza
rezacia podložka
Vodováha
Lepiaca kefa -
Akrylová alebo olejová farba
Šablóna film
Lepiaca páska
Vymeniteľné lepidlo
šmirgľový papier
Šablóny na šablóny (rôzne priemery)

Dočasná výzdoba

Na zdobenie vášho interiéru na Vianoce alebo na inej párty môžete použiť šablónu a ľahko vymazateľné farby (kvaše na báze vody), dočasne tlačiť ozdoby na okná alebo dokonca na steny. lakovaný.

Predĺženie

Ak chcete vzor zväčšiť alebo zmenšiť, použite tradičnú mriežkovú metódu s dvoma mriežkami v rôznych mierkach, a to ručne po štvorcoch. Je však oveľa jednoduchšie používať kopírku. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005