Užitočný

Počítače, televízia, tablety, telefóny: ​​ako ich správne čistiť?

Počítače, televízia, tablety, telefóny: ​​ako ich správne čistiť?

Milujeme naše digitálne nástroje. Do tej miery, že ich používame celý deň bez toho, aby sme mysleli na ich dezinfekciu, až do bodu života so skutočnými hniezdami baktérií. Smartphone, počítač, tablet alebo dokonca televízor, žiadne ďalšie zárodky, digitálny spôsob čistenia!

Vyčistite počítač alebo klávesnicu

Prenosný počítač je V digitálnom svete NEBEZPEČENSTVO zárodkov. Najhoršie? Jeho klávesnica, päťkrát viac baktérií ako záchodová miska. Normálne, pretože je takmer nemožné dôkladne ho vyčistiť bez jeho demontáže. Najskôr vypnite počítač, potom ho prevráťte a jemne poklepte pod klávesnicu, aby ste spadli čo najviac prachu. Môžete tiež použiť nádobu so stlačeným vzduchom za predpokladu, že pôjdete jemne a striedmo. Potom utrite kľúče mierne navlhčenou handričkou z mikrovlákna (nie namočené!) Bielym octom alebo domácim alkoholom a to isté urobte pre obrazovku. V žiadnom prípade nikdy nepoužívajte vysávač ani sušič vlasov!

Vyčistite smartphone

Prvý krok vyberte škrupinu, ak ju používate, mohli by ste mať prekvapenia ... a dezinfikujte ju mydlovou vodou alebo handrou, v závislosti od jej materiálu. Na strane smartfónu začnite jeho vypínaním alebo dokonca vyberte batériu, ak máte obavy. Potom použite handričku z mikrovlákna, prípadne namočenú do bieleho octu. Dávajte pozor na krehké časti, aby ste ich nenamočili: mikrofón, konektor, slot USB ... Pred opätovným zapnutím dôkladne osušte.

Vyčistite tablet

Na čistenie tabletu to urobte napoly ako smartphone, napoly ako počítač! Ak ho používate, vypnite ho a odstráňte obal. Potom obrazovku vyčistite navlhčenou handričkou z mikrovlákna alebo, ak chcete, špeciálne utieranie počítača. Princíp je rovnaký: látka a antibakteriálny roztok. Bavlnený tampón môžete použiť aj v prípade ťažko prístupných miest.

Vyčistite televízor

Na televíznej strane zostáva úder handry horný: prach, čistí a dezinfikuje. Na druhej strane neváhajte začať s handričkou z mikrovlákna na prach, predtým, ako prejdete utierkou alebo antibakteriálnym výrobkom. Keďže však prsty ani uši priamo nezachytávajú televízor, je vo všeobecnosti čistejší ako jeho susedia.

Vyčistite slúchadlá

Vkĺznu do uší, nebudeme vás kresliť, pokiaľ ide o ich čistotu ... Na ich čistenie stačí stierka handričky namočenej v antibakteriálnom roztoku alebo dezinfekčná utierka. Ak vaše slúchadlá vykazujú záhyby, použite vatový tampón. V žiadnom prípade nie je vo vnútri žiadna tekutina!

Vyčistite inteligentné hodinky

Poskytneme vám iba jednu radu: ak vaše pripojené hodinky nie sú vodotesné, vyčistite ich s rovnakým luxusom preventívnych opatrení ako počítač. Vo všetkých prípadoch ho vypnite a po úplnom vysušení ho znova zapnite. Vedieť, že náramok je ten, ktorý sa zašpiní najrýchlejšie a ktorý sa dá najľahšie vyčistiť. Pre ostatné je lepšie prečítať si príručku! V opačnom prípade použite handričku z mikrovlákna, prípadne vatový tampón. Ak sa rozhodnete namočiť ich do bieleho octu, dôkladne ho rozriedite vodou.