Užitočný

Kladenie dlaždíc na stenu

Kladenie dlaždíc na stenu

Predbežné výpočty

Na výpočet množstva dlaždíc, ktoré potrebujete, zmerajte povrch stien a nechajte okolo 10% rezervu na rozbitie, rezy - a prípadné budúce výmeny. Ignorujte malé prekážky, ako napríklad nástenné umývadlo alebo plynový ohrievač vody, pretože „konzumujú“ veľa dlaždíc vzhľadom na ich škrty. Nezabudnite si kúpiť všetky potrebné dlaždice naraz, aby ste zabránili nepatrným zmenám farby, ktoré môžu existovať od jednej šarže k druhej.

Mapy

Ak chcete rozhodnúť o najlepšom usporiadaní obkladov a vyvážiť rezy, urobte na milimetrovom papieri presný plán s prihliadnutím na šírku škáry alebo vykonajte „slepú“ inštaláciu (bez lepidla) z dvoch kolmých radov, upevnenie dlaždíc obojstrannou páskou. Zvyčajne sú rezy odhodené - žiadne rezy nie sú blízko stropu alebo proti doske - alebo smerom k zadnej časti pracovnej plochy.

Podpora

Obkladačky sa zvyčajne kladú na sadru, sadrokartón alebo sadrokartón. Nie je potrebné vyplňovať veľmi jemné praskliny a diery, ktoré zanechávajú členky, ale na druhej strane je potrebné ošetriť živé praskliny ich zakrytím, inak samotné praskliny. Maľovanú stenu môžete tiež obkladať za predpokladu, že je farba v dobrom stave (piesok s hrubým brúsnym papierom, najmä laky). Odstráňte zle prilepené farby a tapety. Pokladanie na staré dlaždice je možné, ale je lepšie holú stenu.

Nástroje a materiály

• Špachtľová špachtle
Stierka stierača
rezačka
Kliešte na kliešte
Stopový bod
pravidlo
Vodováha -
Lepidlo na dlaždice alebo lepiaca malta
Kĺbový cement
traky

Aké lepidlo?

V podstate existujú dva typy lepidiel na obklady stien: lepiaca malta na zmiešanie s vodou a lepidlo na pastu, pripravené na použitie a prezentované v kvetináčoch alebo vedrách. tieto dva výrobky majú porovnateľné vlastnosti (uprednostňujú sa druhé pri inštalácii na panely na báze dreva) Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005