Užitočný

Základné vianočné cesmína

Základné vianočné cesmína

Vďaka svojim krásnym lesklým zeleným listom a malým červeným guličkám sa cesmína zdá byť prirodzene zdobená, aby súťažila s vianočným stromčekom. Na rozdiel od toho, čo sa týka javov, musí byť kráľom festivalu nielen jeho okrasný aspekt, ale skôr epizóda evanjelia, ktorá z neho robí symbol Ježišova raného detstva. Legendy, zvyky a tipy na dekoráciu, hovoríme vám všetko o vianočných svätých.

Od Ríma po Betlehem je svätosť spojená s nesmrteľnosťou

Od staroveku sa rastliny, ktoré zostávajú zelené v zime, oslavujú ako symboly večného života. V Ríme, počas veľkých festivalov organizovaných okolo zimného slnovratu na počesť Saturn, je zvykom zdobiť domy bradou, jedľou, imelo a svätou. Avšak keď kresťania okolo 4. storočia vyhlasujú „pohanské imelo“, ponúkajú sväté miesto v evanjeliu a spájajú ho s Vianocami na večnosť. Podľa evanjelií sú Jozef, Mária a Ježiš skutočne nútení utiecť z Galilee, kde sa kráľ Herodes rozhodol masakrovať všetkých novorodencov, keď sa dozvedel o proroctve o narodení kráľa Židov. Počas letu do Egypta uvideli rodinu prichádzajúcich vojakov a našli iba malú krovu. Krík potom rozširuje konáre a zachraňuje dieťa. Poďakuje mu za jeho ochranu a požehnáva ho, čo by vysvetľovalo, prečo je stále zelený.

Existuje niekoľko odrôd cesmíny zoskupených do rodu Ilex, z ktorých niektoré majú pestré lístie

Vianočné cesmína, zabudnutý symbol

Ale kresťania sa tam nezastavia a spájajú sväté drevo s krížom Kristovým, pľuzgiermi jeho listov s korunou tŕní umučenia a dokonca farbu ovocia s krvou prelievanou počas ukrižovanie ... Zdobením vianočných svätých domov a oltárov vzdávajú úctu samotnému pôvodu kresťanstva. V priebehu storočí sa Holly stala vianočnou rastlinou, podobne ako imelo sa spája s novoročím. V stredoveku sa stala šťastnou rastlinou a dodnes je prítomné vo väčšine sviatočných ozdôb bez toho, aby niekto vedel prečo. V strede stola, okolo sviečky, v venca, zmiešaného s kvetinovými dekoráciami alebo jednoducho zaveseného na vetvách stromu, sa cesmína prepožičiava všetkým nápadom na výzdobu. Prírodné a sofistikované, spája sa s tradičnými dekoráciami vďaka svojej zelenej a červenej farbe, ako v jemnejšej atmosfére. Jediná vec, ktorú treba vedieť: jej plody sú toxické, takže je lepšie držať ich ďalej od malých detí.

Zelená a červená, cesmína prináša slávnostný dotyk v dvoch etapách, troch pohyboch

L'ilex, náš obľúbený dekoratívny výrobok

Počas zimy kvetinári predávajú konáre cesmíny jednoducho pokryté viac či menej početnými červenými peckami. Jedná sa o odrody bratranca obyčajného (Ilex aquifolium), ktoré jednoducho nazývame cezmína , Tieto zimné vetvy, ktoré sú osadené vo váze alebo sklenenej fľaši, prinášajú farbu domu niekoľko týždňov. Čisté šťastie!

Ilex, vznešená odroda bezlistej cesmíny, ktorá svieti v zime