Tipy

Bezpečné používanie komína: preventívne opatrenia

Bezpečné používanie komína: preventívne opatrenia

Predchádzanie rizikám nehôdAk máte otvorený krb, bude potrebné zdvojnásobiť ostražitosť v porovnaní s komínom s foyer zatvorený alebo do a vložka.

Nikdy nenechávajte oheň bez dozoru, najmä ak máte malé deti a vždy umiestnite a ochranná mriežka (vyrobené z kovu, tepaného železa, atď.) pred krbom, aby sa zabránilo výčnelkom a iskrám. Ak je to možné, neumiestňujte záclony, predložky ani látky príliš blízko k ohňu, aby ste predišli riziku požiaru. Zamyslite sa aj nad týmprevzdušňovanie nikdy nezabudnite uhasiť oheň skôr, ako idete spať alebo opustiť svoj dom.

Vedomý výber palivaSuché drevo umožňuje uvoľňovanie menšieho množstva dymu, a preto zabraňuje predčasnému upchávaniu komínového dymu. Môžete tiež priamo sušiť drevo v prístrešku, ktorého boky zostávajú otvorené, vo vašej záhrade. Niektorí majitelia okrem toho uprednostňujú použitie požiarnych spúšťačov s malým novinovým papierom, ktoré sú rýchlejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Tieto malé biele štvorčeky bez zápachu uľahčujú aktiváciu plamene, ktorá je preto v zime praktickejšia.

Čo by ste nemali robiťČokoľvek si vyberiete ako palivo na spustenie komínového ohňa a dosiahnutie pekného stavu blčať, nikdy nespaľujte maľované drevo, kartón, plastové alebo lesklé zásobníky, pretože to môže upchať váš komín a znečistiť okolitý vzduch, Nepoužívajte ani metylovaný lieh. Pokiaľ ide o ostatných členov rodiny, je veľmi dôležité vychovávať tých najmenších, aby boli opatrní pri prechádzaní okolo krbu a aby do nich nič nevhadzovali.

Pravidelne udržiavajte komínPo každom použití krbu musíte odstrániť nadbytočný popol zo sušiarne domov, Uvedomte si, že ich môžete recyklovať tak, že ich použijete ako hnojivo v záhrade.

Pre ďalšiu údržbu budete musieť nechať odborný komín raz alebo dvakrát ročne (vrátane raz v zime, počas takzvaného vykurovacieho obdobia), za pokutu v rozmedzí od 45 do 180 eur. ,izolácia vášho domu musia byť tiež pravidelne kontrolované, aby boli v súlade s normami.

Musí byť nainštalovaný detektor dymuToto zariadenie je teraz povinné vo všetkých domácnostiach vo Francúzsku od 8. marca 2015. Jeden musíte nainštalovať na každé poschodie svojho domu, najmä na strop pri krbe. DAAF (Autonomous Smoke Alarm Detector) zazvoní hneď ako sa v miestnosti uvoľní dym, aby vás čo najskôr varoval pred nebezpečenstvom požiaru. Napriek inštalácii týchto zariadení nezabudnite nechať skontrolovať elektrické, plynové a vykurovacie zariadenia, ale aj skontrolovať komín.