+
Tipy

Riešenia na uloženie vašich kuchynských spotrebičov

Riešenia na uloženie vašich kuchynských spotrebičov

V kuchyni nie je vždy ľahké nájsť dostatok miesta na uloženie konvenčných kuchynských spotrebičov, ktoré používate každý deň - napríklad mikrovlnná rúra alebo mixér -, ale aj občasnejších spotrebičov, najmä tých, ktoré „používame v zime, konkrétne súpravy raclette a fondue. Našťastie existuje niekoľko tipov, ako ušetriť miesto v kuchyni. Špecifické skladovanie, priehradky s oddelenými priehradkami, hrnce bez úchytiek ... Zhodnotíme malé usporiadania, ktoré je potrebné urobiť na uloženie vašich zariadení .

Otvorené skrinky a výklenky pre malé spotrebiče

Na pracovnej doske sa často nechávajú kuchynské spotrebiče ako mixér alebo hriankovač, ale aj malé spotrebiče ako kávovar. Ak ich chcete odfiltrovať, zvážte inštaláciu otvorených políc, úložných priestorov alebo dokonca plytkých skriniek, ktoré však tieto stroje umožňujú.

Nezabudnite tiež optimalizovať uhly ostrova alebo plánu práce s úložným priestorom skrytým pred roletou alebo posuvnými dverami.

Majte úložný priestor na centrálnom ostrove

Ak máte otvorenú kuchyňu, zvážte optimalizáciu svojho ostrova zahrnutím otvoreného a uzavretého úložiska na uloženie kuchynského robota, fritézy alebo nevzhľadných spotrebičov. V prípade rúry a mikrovlnnej rúry sa rozhodnite pre vstavané modely.

Ak je váš ostrov alebo vaša centrálna pracovná doska veľmi dizajnérska, môžete umiestniť povrch pod miesto na uloženie vašich najrozsiahlejších varných spotrebičov (kuskus, paella panvica, kastról z liatiny alebo kovu ...) a položiť ich v hodnote.

XXL kuchynská linka

Stále viac a viac dizajnérov kuchyne ponúka praktické a dômyselné riešenia pre skladovanie v kuchyni. Zásuvky sa teraz uprednostňujú v skrinkách, pretože uľahčujú cirkuláciu v priestore - pretože nemajú dvere -, ale tiež majú byť hlbšie na ukladanie hrncov, panvíc alebo kastrólu. Niektoré modely majú navyše niekoľko poschodí, ktoré uľahčujú vyhľadanie vášho riadu. Svoje raclette a fondue zariadenia môžete uložiť aj do zásuvky umiestnenej dole alebo zhora, pretože ich budete používať iba v zime.

Použite krivku s údajmi o krivke

Bar na krivku je ideálny na zavesenie riadu, ktorý pravidelne používate. Ale premýšľali ste niekedy o inštalácii jedného do skrine? Potom môžete naň zavesiť zariadenia, ktoré sa ťažko skladujú, ako napríklad elektrický mixér alebo príslušenstvo pre váš kuchynský robot alebo mixér. Ďalší tip: zaveste tortu a plech na pečenie na malé vešiaky. Úspora miesta je zaručená!

Majte zásuvky na oddiely

Ak chcete každý kuchynský riad uložiť na svoje miesto, vyberte hrnce a panvice, ktorých rukoväť je odstránená, aby ste ušetrili miesto. Budete ich musieť skladovať v oddelených zásuvkách, ktoré sú alebo nie sú vyrobené na mieru, aby sa rukoväte a viečka mohli uložiť na konkrétne miesto. Pri varení uvidíte oveľa jasnejšie, najmä ak ste na večeru zvyknutí mať ľudí.