Ostatné

Výber čiernej pôdy: dobrá rada

Výber čiernej pôdy: dobrá rada

Čierna je často obeťou predpojatých nápadov a jej smutnej konotácie, ktorá súvisí so smútkom. Z hľadiska dekorácie je to však farba, ktorá môže skutočne zmeniť váš interiér, ak je umiestnený na zemi. V skutočnosti to umožňuje zväčšiť malý priestor, hrať sa s inými farbami a mať možnosť vybrať si rôzne materiály podľa miestnosti, ktorú chcete renovovať. Pred výberom vašej čiernej podlahovej krytiny uvádzame naše tipy a triky, aby ste sa pokazili a nevytvorili interiér, ktorý by zodpovedal vášmu obrázku.

V obývacej izbe sa rozhodnite pre tmavé parkety

Vymeňte klasickú masívnu podlahu za elegantnú celočiernu krytinu. V modernej obývacej izbe alebo v kuchyni otvorenej do obývacej izby bude hrať na kontrastoch. Biela tehlová stena dodá veľmi Brooklynský pohľad, zatiaľ čo časť tyrkysovej alebo žltej steny prebudí priestor. Pokiaľ ide o nábytok, dávajte prednosť ľahším miestnostiam alebo v rovnakých čiernych a sivých odtieňoch. Nakoniec si vyberte matný alebo lesklý povrch v závislosti od štýlu miestnosti.

Čierne obklady v kúpeľni

V kúpeľni zabudneme na tradičné biele dlaždice v prospech čiernych dlaždíc, v lesklom prevedení, ktoré do miestnosti prinesie viac jasu. Ľahšie prvky ako biela vaňa alebo drevené úložné jednotky zvýšia vašu podlahu. Môžete sa tiež rozhodnúť pre čierny betónový kryt, ktorý je v súčasnosti veľmi trendový. Pokiaľ ide o doplnky a ozdobné predmety, vyberte ich prednostne z nehrdzavejúcej ocele alebo z bielej keramiky.

Položenie čierneho koberca v miestnosti

Ďalšia možnosť pokrytia: koberec. Čierny koberec je veľmi pohodlný, keď sa pohybujete po miestnosti a je menej špinavý ako svetlý farebný model, v detskej izbe alebo hlavnej spálni. Môžete si tiež zvoliť tento typ náteru v malej, dobre zariadenej obývacej izbe alebo kancelárii. Je na vás, aby ste to spojili s priemyselným štýlom s naplaveným dřívím, pastelovými, šedými alebo hnedými tónmi alebo hravejšími.

Ušľachtilý a elegantný interiér

Ak máte priestranný byt, môžete sa rozhodnúť pre čiernu podlahovú krytinu a tiež čierne časti stien pre veľmi elegantný celkový vzhľad. Táto dekorácia si však vyžaduje ušľachtilé materiály, ako je mramor alebo opracovaný betón, ako aj dobré osvetlenie miestnosti a veľa svietidiel, inak bude atmosféra príliš tmavá.

Modernizujte svoju terasu

Čierne podlahy sú v móde veľmi módne, ale rovnako vhodné sú aj vonku. Na terase alebo balkóne dáva dlažba alebo lamely čierneho dreva modernejšiu a menej prírodnú stránku ako hnedé drevo. Okrem toho môžu byť zvýraznené zapustenými škvrnami a zvýraznia vaše rastliny a kvety. Okolo bazéna dajú umývadlu šialené kúzlo.

Úplne čierny vzhľad

Je to odvážna voľba, ale tá, ktorá okamžite nastaví tón pre váš interiér. Výhodou? Kravatu každý kus s rovnakou farbou na podlahe. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je čierna rovnako chaotická ako akákoľvek farba. To je dôvod, prečo by ste sa mali o podlahovú krytinu dobre starať a vždy sa snažte, aby ju žiarilo.