Tipy

Top 5 neobvyklých biotopov

Top 5 neobvyklých biotopov

Žiť s pocitom slobody, spolunažívať s prírodou, žiť v mimoriadnom prostredí, urobiť z vášho každodenného života kočovné dobrodružstvo, byť spokojní so základnými prvkami a povedať, že prestane spotrebovať ... To je to, čo tieto najtypickejšie ubytovanie! Objavte našich 5 najneobvyklejších biotopov! Takže ste pripravení zmeniť svoj život?

1. Dom na strome:© Airbnb Život v strome je sen pre všetky deti! Ale mnohí dospelí to zrealizovali! Je potrebné povedať, že to nemá výhody! Strom je nielen ekonomický, ale je aj ekologickejší. V dokonalej harmónii s prírodou drevená kabína obejme strom, ktorý slúži ako útočisko! To vám umožní získať výšku, aby ste boli spokojní so základmi ... A čo by mohlo byť lepšie, ako vstávať každé ráno s piesňou vtákov?

2. Drobný dom:© Tiny House Baluchon Čoraz viac z nás sa stretáva s hyper konzumerizmom a obracia sa k minimalizmu a sebestačnosti. Vznik malých domov je dokonalým príkladom. Tento mikropodnik má veľmi málo priestoru, ale poskytuje veľkú slobodu! Princípom malého domu, ktorý sa objavuje prvýkrát v Spojených štátoch, je mobilnosť (ťaháme ho za auto) a dômyselné usporiadanie (všetko sa považuje za čo možno najviac optimalizujúce priestor). So solárnymi panelmi a systémom regenerácie dažďovej vody sa malý dom stáva 100% autonómnym! A všetky tieto vlastnosti umožňujú jeho obyvateľom užívať si život slobody…

3. Plávajúci dom:© Airbnb Chcete sa prebudiť v pokojnom a upokojujúcom prostredí s výhľadom na vodu? Toto ponúkajú plávajúce domy! Okrem životných podmienok je tento typ bývania predovšetkým hlavným spojencom vzhľadom na stúpajúcu hladinu mora. Holandsko z neho urobilo všeobecné ubytovanie a je príkladom v tejto oblasti. Plávajúci dom, ktorý je spravidla drevený, je umiestnený na plošine, ktorá je pripevnená k plavákom (betón, plast alebo hliník). Dobrá správa? Niektoré modely s plávajúcim domom umožňujú presúvanie podľa potreby.

4. Jurta:© - Toto je ďalšie neobvyklé ubytovanie, ktoré obhajuje slobodu! Vymeniteľný a opätovne zostaviteľný dom, ktorý sa tradične nachádza medzi kočovnými obyvateľmi Mongolska, umožňuje jurte životný štýl blízky prírode. Nehovoriac o ekonomickom argumente súvisiacom so vlastnou výstavbou. V skutočnosti pozostáva z dreveného rámu a textílií (zvyčajne cítených), je to veľmi dostupné bývanie. A aká radosť sa zapojila do budovania vlastnej strechy. Páči sa nám jeho neobvyklý tvar, ktorý si vyžaduje rozloženie, nemohol byť viac, priateľský a hrejivý ...

5. Nádoba:© - Máte radi zotaveného ducha a príslovie „stvoriť nové na staré“? Kontajnerový dom je vyrobený pre vás! Narodený v Holandsku (rozhodne nie je táto krajina prekonaná z hľadiska neobvyklého biotopu). V súčasnosti je kontajnerový dom stále viac sledovateľov. Výhodou? Dá sa jednoducho navrhnúť a nevyžaduje veľkú prácu, pretože ťažká práca spočíva iba vo vytvorení základov a otvorov. Predovšetkým je však flexibilný podľa potreby. A dokonca aj architekti si vytvorili svoje ihrisko! Predstavte si niekoľko kontajnerov vnorených do seba vo forme geometrického domu! Skvelé, však?