Tipy

Pripojenie práčky

Pripojenie práčky

Obtokový obtok…

Ide o metódu, ktorá poskytuje zvárané spoje všetky záruky tesnenia. Implementácia je však trochu zložitejšia, pretože vyžaduje zásah do existujúcej inštalácie. Pri montážnych prácach je samozrejme lepšie vytvoriť vetvu tvaru T pomocou špeciálneho príslušenstva (T).

... Alebo samovrtný kohútik?

Toto druhé riešenie je atraktívne, pretože jeho implementácia je jednoduchšia a rýchlejšia. Vyžaduje sa iba to, aby bol ventil priskrutkovaný k prívodnému potrubiu na zvolenom mieste. Môže však byť menej odolný ako ten predchádzajúci - a samotná montáž stojí oveľa viac. Každé riešenie má v konečnom dôsledku svoje výhody: vyberte si podľa vybavenia a životnosti, ktorú chcete dať inštalácii.

Náradie a materiály

Na šitie:

• Zváracie zariadenie
Kliešte alebo pružiny na ohýbanie
Vŕtať a vŕtať
skrutkovač
Ihlové kliešte
Vodovodný kohútik
Skrutky a hmoždinky
Tesniace podložky
Nástenné obojky

Pre samovrtný kohútik:

• Anglické kľúče

Ako sa ohnúť?

Ak nie je možné použiť armatúry, musí sa potrubie ohnúť tak, aby tvorilo nevyhnutný ohyb. Ak to chcete urobiť, začnite zahrievaním kovu pomocou plameňa horáka, aby bol viac kujný. Potom ponorte horúcu časť do studenej vody (pre lepšiu manipuláciu) a nechajte trubku na jar pritlačiť do požadovaného uhla. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005