Ostatné

Ako zariadiť detskú izbu podľa Montessori pedagogiky

Ako zariadiť detskú izbu podľa Montessori pedagogiky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Od narodenia môjho syna ma veľmi zaujímala Montessori pedagogika, ktorej cieľom je rozvíjať autonómiu dieťaťa a podporovať jeho prebudenie. Detskú izbu si môžete vytvoriť sledovaním niekoľkých nápadov inšpirovaných filozofiou Montessori. Nemusíte sledovať všetky nápady, vyberiete tie, ktoré sa vám páčia, a inšpirujú vás!

Usporiadanie detskej izby podľa Montessoriho princípu: upokojujúca spálňa

Všeobecne platí, že pre detskú alebo detskú izbu, ktorý dodržiava Montessori princípy, uprednostňujeme zenovú atmosféru, svetlé a upokojujúce farby a prírodné materiály: bavlna, vlna, drevo, ... Izba musí byť upokojujúca, upokojujúca, bez nadmerného - stimulácia a predovšetkým rešpektovanie potrieb dieťaťa. Toto je miesto, kde strávi veľa času skúmaním, predstavovaním si, hraním, maličký by sa mal cítiť dobre vo svojom svete. Výber predmetov okolo neho je dôležitý: musia byť atraktívne, aby podporovali jeho pozornosť, kvalitu a prispôsobili sa jeho schopnostiam. Pokiaľ ide o výber a usporiadanie nábytku, je dôležité, aby ste sa postavili na svoje dieťa a predstavili si vnímanie svojho prostredia. Nie sme si vždy vedomí ich vízie vecí, takže neváhajte dostať sa na všetky štyri alebo na kolená! V ideálnom prípade sa miestnosť Montessori skladá zo 4 priestorov: - oblasť na spanie - oblasť na činnosť - oblasť na čítanie - oblasť na výmenu peňazí

Táto miestnosť v Montessori nie je smutná ani za cent!

Usporiadanie detskej izby podľa Montessoriho princípu: matrac na podlahe

Aby vaše dieťa mohlo ísť do postele a vstať bez toho, aby muselo vyliezť na postieľku, a tak preskúmať svoje prostredie, Maria Montessori odporúča inštalovať matrac priamo na podlahu. To mu dáva slobodu pohybu, podporuje jeho autonómiu, ale tiež zabraňuje zlým pádom, najmä ak je vaše dieťa typu senzácie, ako je moje! Počas prvých 3 mesiacov môžu byť deti umiestnené do postieľky, ktorá bude umiestnená na matraci. Ideálne je umiestniť matrac do rohu miestnosti, aby malo dieťa prehľad o miestnosti. Je tiež dôležité, aby videl dvere. Môžete si kúpiť alebo urobiť peknú kabínkovú posteľ, aby ste do miestnosti a do tejto postele priniesli dekoratívny nádych, ktorý sa pre niektorých môže zdať trochu základný. Umiestnite koberec vedľa postele, aby ste zmiernili prípadné malé pády počas zdriemnutia alebo v noci. Od 3 rokov alebo neskôr môže dieťa spať na štandardnej posteli.

Matrac na podlahe pre väčšiu autonómiu

Usporiadanie detskej izby podľa Montessoriho princípu: prístupné oblečenie

Ak chcete povzbudiť svoje dieťa, aby sa obliekalo samo, vyberte si komodu alebo šatník, v ktorom si môže vyzdvihnúť šaty. Na zásuvky alebo koše môžete nalepiť štítky s piktogramami, ktoré znázorňujú obsah: ponožky, nohavice, košele, svetre, ... Bez akýchkoľvek pomoci sa bude na svoje šaty pyšne obliecť. A nie je to také vážne, ak sa všetko nezhoduje! Môžete tiež nainštalovať háčiky na kabáty vo svojej výške, aby mohol zavesiť svoje malé veci, vestu, čiapku, tašku, ... Premýšľajte o tom, že bude mať krok, aby mohol zapnúť alebo vypnúť spínač, presunúť ho chytiť niečo, čo je príliš vysoké, vo vašej izbe alebo v dome.

Uľahčite svojmu dieťaťu, aby si vzalo svoje šaty a obliekli sa sami!

Usporiadajte detskú izbu podľa Montessoriho princípu: hry a aktivity

Jeho hračky a knihy musia byť ľahko prístupné a usporiadané podľa témy. Môžete ich umiestniť do košov, košov, do políc usporiadaných vo svojej výške. Nemalo by byť k dispozícii príliš veľa hračiek. Neváhajte a otočte hračky, ak ich nejaké uložíte do skriniek, vaše dieťa bude veľmi šťastné, keď ich vyberiete. Bude koncentrovanejšia, miestnosť bude menej preťažená a špinavá. Prečo pre neho nainštalovať koše na ukladanie škrupín, šišiek, kameňov a iných prírodných pokladov, ktoré budete mať pri sebe. Nature et Découvertes a Oxybul ponúkajú rôzne aktivity a hry pre Montessori pre batoľatá a staršie deti, ktoré uprednostňujú drevo a prírodné materiály, vždy so zmyslovým prístupom. Uvedomte si, že hry a aktivity v Montessori môžete sami vyrábať pomocou lacného alebo lacného obnovovacieho materiálu. Dokonca sme pre vás vybrali tie najlepšie návody, ktoré boli inšpirované Montessori. Pre dieťa zaveste mobilného gobbiho nad jeho posteľou, jedná sa o gule vyrobené z bavlnenej priadze av gradiente podľa vášho výberu. Pre malé konce môžete na stenu pripevniť aj horizontálne zrkadlo, v ktorom budú radi objaviť ich odraz. Koberec zaberá dôležité miesto v izbe vášho dieťaťa, pretože trávi čas hraním na ňom, pred a po naučení sa chodiť. To vám okrem zvukovej a tepelnej izolácie umožňuje definovať aj hraciu plochu. Ak je miestnosť vášho dieťaťa dostatočne veľká na umiestnenie malej kancelárskej oblasti, nainštalujte si malý stolík a stoličku s vybavením pre ručné činnosti: značkovače, ceruzky, plastelínu.

Pokiaľ ide o mňa, nainštaloval som tento kreatívny kútik do obývacej izby pre nedostatok miesta a v jeho spálni mám malú drevenú kuchyňu, ktorú som vyrobil odklonením nočného stolíka. Môj syn miluje svoju kuchyňu a miluje ma pripraviť dobré občerstvenie! Z bezpečnostných dôvodov nezabudnite nainštalovať kryty zásuviek, pretože nebudete mať vždy prehľad o tom, čo robí váš malý vo svojej izbe! Miestnosť sa bude vyvíjať, vaše dieťa bude rásť, je len na vás, aby ste prispôsobili potrebné opatrenia podľa jeho veku a jeho potrieb. Môžete tiež zariadiť ďalšie miestnosti v dome, kúpeľňu, obývaciu izbu a kuchyňu pomocou Montessoriho princípu, aby čo najlepšie podporili vaše dieťa v jeho učení.Komentáre:

 1. Saramar

  Stunned!

 2. Psamtic

  I don’t know how anyone, but I like such surprises !!!! ))))

 3. Mazular

  Dnes som veľa čítal na túto tému.

 4. Wematin

  BrilantneNapíšte správu