Ostatné

Zníženie odpadu doma je možné!

Zníženie odpadu doma je možné!

Odpad sa nevyhnutne hromadí v dome. Objemne predstavujú skutočnú hrozbu pre životné prostredie. Odpad z domácností sa ľahšie redukuje, ako sa zdá. Máte k dispozícii niekoľko ekologických a dômyselných riešení, ktoré vám umožnia hádzať čo najmenej možných prvkov.

Hneď ako si ju kúpite, premýšľajte o odpade

Pri nakupovaní premýšľajte o kúpe inteligentných a ekologických výrobkov uprednostňovaním takzvaných „rodinných“ výrobkov a sledovaním potravín (jogurtov, syrov, hotových jedál ...), ktoré nemajú prebytočné kartónové obaly. Venujte pozornosť aj dátumu exspirácie, ktorý je uvedený na obale potravín. Prednostne vyberajte výrobky umiestnené na spodnej strane políc (ktorých termín je vyšší) a nekupujte príliš veľké množstvá, ak viete, že nebudete jesť všetko včas alebo ak plánujete ísť každý deň. - napríklad. Jednotlivé vrecká a obaly sa musia zakázať, pretože predstavujú množstvo astronomických obalov vo vzťahu k hmotnosti potravín, ktoré obsahujú. Pokiaľ ide o kozmetické výrobky, ako napríklad depilačný vosk alebo výrobky pre domácnosť, kúpte si znovu kúpiteľné fľaše namiesto toho istého výrobku vo viacerých kópiách.

Znížte svoj denný odpad

Nevarejte príliš veľa, aby ste predišli tomu, aby sa jedlo skončilo v koši. Zmerajte množstvo potravín, ktoré potrebujete pre každý recept, a zvyšky uvarte ich opätovným skontrolovaním. Ak ste si istí, že nemôžete jesť napríklad chlieb, zeleninu alebo mäso, zmrazte ich (najskôr sa uistite, že tieto potraviny ešte neboli zmrazené). Existuje niekoľko riešení na zníženie balenia. Môžete vymeniť plastové fľaše s minerálnou vodou s karafou naplnenou z vodovodu alebo britskou filtračnou karafou, nahradiť sódy svojich detí strojom na sódu alebo si namiesto toho pripraviť jogurty a zmrzliny sami. kúpiť ich v nádobách komerčne. Nakoniec zvážte získanie suchých výrobkov, ako je ryža, cestoviny alebo sušené ovocie, a potom ich uložte do pohárov.

Recyklujte a transformujte odpad

Stále viac domácností je vybavených recyklačnými nádobami. Existuje niekoľko modelov (posuvné na integráciu do skrinky, samostatné na inštaláciu v miestnosti ...) v závislosti od usporiadania vašej kuchyne. Kľúčovým slovom je triedenie. Sklo, kartón a plast dobre oddeľte umiestnením každého materiálu do inej nádoby, aby sa dal recyklovať. Je tiež dôležité vychovávať svoje deti, aby robili to isté a objasňovali to svojim hosťom, ktorí by vám chceli po dobrom jedle s priateľmi pomôcť upratať si kuchyňu.

Namiesto toho, aby ste vyhodili nejaké malé plastové fľaše vašich kozmetických výrobkov, môžete ich pri cestovaní umyť a znovu použiť. Aby ste sa vyhli pokazeniu ovocia a zeleniny, ktoré nejete, zvážte vytvorenie kompostu, ktorý bude silným hnojivom v záhrade a na výsadbách.