Užitočný

Dom z nehrdzavejúcej ocele, všetko vám povieme!

Dom z nehrdzavejúcej ocele, všetko vám povieme!

Nerezová kuchyňa je často vyhradená pre kuchárov a profesionálne stravovanie, pretože je pomerne drahá a vyžaduje si osobitnú údržbu. Nerezová oceľ sa stáva čoraz populárnejším materiálom a je medzi jednotlivcami demokratizovaná. Či už chcete mať kuchársku kuchyňu doma alebo zmeniť vzhľad svojej súčasnej miestnosti, je treba zvážiť niekoľko aspektov. Požiadali sme radu tímu Home-Inox, ktorý sa špecializuje na výrobu zákazkových alebo štandardných pracovných dosiek z nehrdzavejúcej ocele.

Rozhodnite sa pre kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele doma

Vo svojej dielni v Rennes je Home-Inox venovaná iba jednotlivcom. Nápad? Sprístupnite kuchyne z nehrdzavejúcej ocele, a to z hľadiska jednoduchosti aj ceny, neprofesionálom. Aby ste si mohli vytvoriť domácu kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele, značka ponúka na mieru šité vybavenie vyrobené vo Francúzsku a riešenia rozloženia a usporiadania podľa vašej miestnosti (pod odkvapom, dlhou kuchyňou, existujúcim úložiskom) ...). Môže sa však vzťahovať aj na existujúci nábytok. Veľké značky pre domácich majstrov, ako sú Ikea alebo Lapeyre, ponúkajú aj menej luxusné, ale veľmi funkčné kuchyne z nehrdzavejúcej ocele.

Estetické výhody nehrdzavejúcej ocele

Nerezová oceľ má mnoho estetických výhod. Kartáčovaný, lesklý alebo matný, každá povrchová úprava umožňuje mať veľmi odlišný vzhľad, najmä v závislosti od toho, kde sa používa. Nerezová oceľ je tiež materiál, ktorý má schopnosť pokryť existujúce fasády, na rozdiel od skla alebo dreva, ale tiež skryť škáry napríklad pomocou zváraného umývadla.

Okrem toho ponúka Home-Inox exkluzivitu: zrkadlá a čierne zrkadlové poťahy predných častí úložných jednotiek. Čo zväčšuje priestor a narušuje monotónnosť nehrdzavejúcej ocele. Značka tiež spolupracovala s kachľami Lacanche na vybavenie vašej budúcej kuchyne poloprofesionálnym vybavením.

Vedome si vyberte svoj cieľ

Home-Inox používa iba povrchové úpravy, ktoré sa ľahko udržiavajú a ktoré sa nazývajú „škótsky Brite“ alebo vibrujú. V skutočnosti sú štandardnejšie povrchové úpravy často označované ako „zrno 220“, pretože sú brúsené brúsnym papierom, určené pre profesionálov, ktorí čistia svoju kuchyňu po každej službe, tj najmenej dvakrát denne, a výrobkami. priemyselné, ktoré nie je vôbec vhodné na domáce použitie. Tento typ nehrdzavejúcej ocele sa zašpiní, pretože rebrá vytvorené kefou brúsnym papierom sú hlbšie ako tie, ktoré sú tvorené tkaninou „Scotch Brite“.

Konkrétny rozhovor

Ušľachtilá oceľ vyžaduje veľmi špecifické čistenie, ktoré by sa nemalo brať na ľahkú váhu, inak sa tento materiál časom poškodí. Používajte strieborný kameň alebo biely prášok v zmesi veľmi horúcej vody (ktorá zabraňuje zanechaniu stôp na nerezovej oceli) a bieleho octu asi raz týždenne. Nezabúdajte však na to, že rovnako ako koža na pohovku aj ušľachtilá oceľ v priebehu času zostarne a nebude si môcť udržať svoj lesklý vzhľad navždy.

Kuchyne z nehrdzavejúcej ocele pre všetky rozpočty

Pokiaľ ide o rozpočet, Home-inox rozlišuje špičkové kuchyne a vybavenie na mieru uvádzané na trh prostredníctvom svojho rovnomenného pracoviska, vstupných pracovných plôch (jednoduchých a / alebo obdĺžnikových), ktoré predáva online na adrese Plakinox.

Ak sa cena líši podľa množstva parametrov, počíta sa minimálna cena 500 eur pre pracovnú plochu dva metre a okolo 5 000 eur pre kuchyňu vyrobenú výlučne z nehrdzavejúcej ocele. Potom bude cena tiež závisieť od hrúbky nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa pohybuje od 1,5 mm do 6 mm.

Viac informácií o Home-inox nájdete na webovej stránke www.home-inox.fr