Informácie

Vytvorte si vlastné aviváž: krok za krokom

Vytvorte si vlastné aviváž: krok za krokom

Veľmi mäkká handrička, ktorá voní celým domom, o tom snívate! Stále je potrebné nájsť perfektné aviváž, ktoré zachováva citlivú pokožku. Každý problém má svoje riešenie ... Čo keby ste si vyrobili vlastný domáci produkt? Z knihy Nathalie CayzacovejRobím všetko sám , vydaná vydaním Leduc, tento babičský recept sľubuje, že bude ekologický aj ekonomický. Rýchlo objavte krok za krokom!

Prísady do domáceho aviváže

- 1 dávka bieleho octu - 1 dávka jedlej sódy - 3 dávky vody - 10 až 20 kvapiek éterických olejov podľa vášho výberu - 1 šalátová misa - 1 prázdna fľaša

Fázy

1. Použite biely ocot Začnite naliatím miery bieleho octu. Malý tip, aby ste si boli istí, že správne dávkujete svoje množstvá? Ako odmerku použite pohár čistého jogurtu a ocot nalejte do misy.

2. Pridajte jedlú sódu Rovnaký princíp ako hydrogenuhličitan, aj tento zdravý domáci kúzelník; pridať dávku. Neodolávame potešeniu z rýchleho spočítania jeho kvality: jemný abrazívny materiál, ktorý čistí bez poškriabania a odvápňuje bez oddychu. Odmasťuje najbežnejšie škvrny bez napadnutia podpory. V kombinácii s ďalšími zložkami, ktoré tvoria aviváž, hydrogenuhličitan zmäkčí nadmerne tvrdú vodu, dôkladne vyčistí a dezodoruje bielizeň ... zatiaľ čo sám je dokonale bez zápachu. Keď vám povieme, že akumuluje dobré body!

3. Zmiešajte svoje dvojhviezdičkové ingrediencie Pri kontakte s bielym octom, jedlou sódou a praskaním! Nenechajte sa zmiasť. Táto reakcia je úplne normálna a rýchlo sa zoslabí pridaním vody.

4. Kompletné merania vody Pre dávku bikarbonátu a bieleho octu spočítajte 3 dávky vody. Pridajte ich do šalátovej misy.

5. Pridajte éterické oleje Pokiaľ ide o túto časť receptu, jedno kľúčové slovo: liečte sa! Spojte vône podľa vášho výberu s vedomím, že každý éterický olej má svoje cnosti. Pokiaľ ide o nás, rozhodli sme sa pre osviežujúce a osviežujúce manželstvo citrónu a levandule. Tieto éterické oleje sú antibakteriálne aj antiseptické a prinášajú skutočnú vôňu čistej bielizne. Z pragmatickejšieho hľadiska sú to tiež najjednoduchšie oleje, ktoré sa dajú nájsť na trhu, navyše za prijateľné ceny.

6. Alternatíva k éterickým olejom: kvety Aj keď to znamená urobiť prirodzený recept, prečo nejdeš celú cestu? Esenciálne oleje a biely ocot môžete nahradiť maceráciou rastlín. Lila, ruža, verbena, levanduľa, krémový krém, rozmarín ... opäť je výber obrovský. Položte ešte čerstvé kvety do pohára, zakryte bielym octom a nechajte ich macerovať najmenej mesiac. Filter a je hotovo!

7. Zmiešajte svoj prírodný produkt Pred naliatím do sklenenej alebo plastovej fľaše so zátkou všetko zmiešajte. Naša rada: použite lievik, ak ho nechcete umiestniť všade a stratíte svoju vzácnu zmes!

Ako používať aviváž?

Ako si rýchlo všimnete, pred každým použitím budete musieť systematicky pretrepať váš aviváž, pretože bikarbonát sa hromadí na dne fľaše. Potom ju nelejte priamo na bielizeň, ale do vyhradeného aviváže.

Je to len na vás!