Tipy

Ako odmietnuť svoju knižnicu?

Ako odmietnuť svoju knižnicu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte vášeň pre knihy, nepočítate sa. Ak táto činnosť skutočne obohacuje intelektuálnu úroveň, má prednosť, že je dosť objemná rýchlo. Urobte matematiku: so štyrmi knihami mesačne dostanete každý rok takmer 50 nových kníh. Týmto tempom sa môžete rýchlo cítiť ohromení a je ťažké riadiť tok prichádzajúcich a odchádzajúcich. Po chvíli sa musí urobiť rozhodnutie: musíte knižnicu prepliesť, ale nielen to! Tu sú naše nápady, ako nájsť malý priestor vo vašej knižnici bez toho, aby ste mali dojem, že obetujete svoje knihy.

Prečo odmietnuť svoju knižnicu?

Ako sme povedali, pravidelný čitateľ sa môže rýchlo ocitnúť v hromadení kníh už niekoľko rokov. Keďže naše domy sa, žiaľ, nedajú rozširovať, musíme sa v rovnakom čase donútiť, aby sme triedili naše diela. Znížením políc tiež zvýšime viditeľnosť a môžeme dokonca zvážiť vyplnenie priestoru, ktorý knihy nechávajú ozdobnými predmetmi. Dešifrovanie vašej knižnice vám umožní žiť vo vzdušnejšom a Zenovom priestore, bolo by nesprávne pripraviť vás o to.

Ponechaním miesta pre ďalšie objekty vo svojej knižnici tiež oživíte.

Ktorú metódu prijať?

Ak máte pred sebou voľný čas, najúčinnejšou metódou je odstránenie všetkých kníh z knižnice. Urobte si prvý rad so svojimi obľúbenými knihami, od ktorých si neviete predstaviť, že sa na sekundu oddeľujete. Sú srdcom vašej knižnice. Všetky poškodené alebo zastarané knihy (napríklad Le Minitel pre figuríny) sa musia odložiť (uvidíte, čo sa s nimi neskôr stane). Pokiaľ ide o zvyšok, budete si musieť vybrať medzi umiestnením späť na poličku alebo rozlúčkou. Ako pomôcku pri tomto znehodnocovaní môžete použiť metódu Marie Kondo. To znamená vziať predmet do rúk a premýšľať, či vám to skutočne dáva radosť. Ak vás kniha neinšpiruje žiadnym pocitom, znamená to, že jej držba vám prináša iba nepríjemnosti: vyhoďte ju (nakoniec jej dajte alebo predajte). Nakoniec zorganizujte svoju knižnicu, aby ste ju videli jasnejšie podľa spôsobu ukladania, ktorý sa vám najviac páči. Takto zistíme, že máme dve kópie Madame Bovaryovej. Prvé triedenie sa preto uskutoční prirodzene uložením všetkých jeho kníh.

Čo robiť s knihami, od ktorých sa oddeľujeme?

Nie je potrebné zahodiť staré knihy bez ohľadu na štát alebo subjekt. Mnohé riešenia vám umožnia zbaviť sa kníh a zároveň vás potešia (zahrli ste!). Predajte svoje knihy. Existuje veľa spôsobov, ako predať použité knihy. Niektoré kníhkupectvá ako Gibert Joseph sa špecializovali na nákup a predaj použitých kníh. Existujú aj online riešenia na predaj použitých kníh, ale s prepravnými nákladmi musí byť váš predaj skutočne zaujímavý, aby kupujúci prejavili záujem. Darujte svoje knihy. Niektoré knihy nikdy nenájdu kupca za peniaze. V takom prípade môžete darovať svoje knihy v dobrom stave prostredníctvom rôznych okruhov. Najprv existujú organizácie ako Emmaus. Môžete tiež využiť službu Recyclivre, ktorá zhromažďuje vaše knihy, DVD alebo CD priamo z domu a zdarma. Myslite tiež na pouličné knižnice, najčastejšie sú to police inštalované na ulici s otvoreným prístupom pre všetkých - niekedy hovoríme o „dávať skrinku“. Ak je zásadou výmena kníh, môžete sa spokojiť aj s uložením svojich titulov bez toho, aby ste si vzali nové. V rovnakom duchu ako uličná knižnica si môžete zorganizovať miesto výmeny napríklad na pracovisku. Recyklujte svoje knihy. Existuje veľa domácich majstrov, ktorí používajú staré knihy. Ak sú knihy so starými obálkami najvhodnejšie, môžeme hrať aj na humorné karty s knihami, ktorých téma je úplne zastaraná. Medzi možné transformácie patrí lampa s knižnou základňou, tajnou zásuvkou alebo neviditeľnou poličkou. Tomuto téme bola venovaná aj prezentácia, ktorá je dostatočná na nájdenie ideálnej konverzie pre vaše staré diela.

Keď sa blížia Vianoce, premieňame naše staré knihy na jedle.

Ako zabrániť tomu, aby sa vaša knižnica znova zaplňovala?

Toto pravidlo môžeme uplatniť „1 prichádza, 1 vychádza“ čo znamená, že ak do svojej knižnice vložíte novú knihu, stará kniha musí ísť z regálov. Pomerne rigidná metóda, ktorá však má tú výhodu, že je bezchybná. Ostatné menej extrémne riešenia vám môžu pomôcť udržať poriadok v knižnici. Môžete napríklad požičať si knihy od mestskej knižnice a kupujte iba tie, na ktorých vám skutočne záleží. Nakoniec môžete investovať elektronická čítačka : v digitálnom prevedení budú vaše knihy iba rušiť vaše police.Komentáre:

 1. Kazilmaran

  Your thought is simply excellent

 2. Adolph

  What words ... The phenomenal phrase, admirable

 3. Isen

  What suitable words ... great, brilliant idea

 4. Joff

  Probably inspired by standard thinking? Keep it simple))

 5. Harold

  Kompetentne napísané a veľmi presvedčivé, povedzte nám podrobnejšie, ako ste sa k tomu sami dopracovaliNapíšte správu