Informácie

Ako si vybrať tienidlo: 3 zlaté pravidlá

Ako si vybrať tienidlo: 3 zlaté pravidlá

Nákup pekných stojanov na lampy je dobrý. Nemalo by sa však prehliadať dôležitosť tienidiel. Vytvárajú atmosféru a dodávajú vášmu interiéru štýl, zatiaľ čo viac či menej preosievajú atmosféru miestnosti. Či už je XXL alebo minimalistický, nepoškvrnený alebo farebný, vzorovaný alebo hladký, nie je nedostatok modelov! Tu je niekoľko praktických tipov, ako si zvoliť tieň tienidla, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu príslušenstvu.

Pravidlo č. 1: Nerobte chybu s veľkosťou tienidla

Musí to byť úmerné veľkosti podstavca alebo základne žiarovky. Z hľadiska stability, ale aj harmónie si nemôžete zvoliť veľmi malý tienidlo na veľkej základni alebo tienidlo XXL na veľmi jemné a rafinované svietidlo. Pri výbere tienidla vždy majte na pamäti rozmery vašej žiarovky a jej štýl. Ak má byť žiarovka umiestnená na konci, uprednostňuje sa tieniaca lampa s veľkosťou asi 20 až 40 cm, ak je chodidlo uložené. V prípade stojacej lampy uprednostňujeme tienidlo s pomerne vysokou trubicou (asi 40 cm), ktoré mu dodá elegantný vzhľad.

Pravidlo č. 2: Farba tienidla premieňa atmosféru miestnosti

Farba tienidla sa volí podľa atmosféry, ktorú chcete vytvoriť. Sivobiely model rozptyľuje čisté svetlo, zatiaľ čo taupe, slivka alebo vínová farba poskytujú príjemnejšie svetlo. Všimnite si tiež, že tieňované tienidlá tienenia skrývajú viac svetla ako plné farby. Preto by mali byť vyhradené pre doplnkové svietidlá. Pre originálnu dekoráciu položte tienidlá rovnakej farby, ale v rôznych veľkostiach, na všetky žiarovky v miestnosti alebo si vytvorte svoj vlastný model.

Pravidlo č. 3: Vyberte si tienidlo podľa svetla

Pokiaľ ide o materiály, tienidlá tienidiel sa dajú veľmi rýchlo pokryť špinou a mastnotou, čo napríklad nie je príliš praktické napríklad pre kuchynské zavesenie. Praktickejšie je možné plastové alebo sklenené tienidlá ľahko čistiť, zatiaľ čo kovové alebo kované železné modely sú dokonalé v rustikálnej, zachránenej alebo provensálskej miestnosti. Pokiaľ ide o tvar, môžete si vybrať medzi kužeľovým odtieňom, ktorý je širší na spodnej časti ako na vrchu, aby ste lustru alebo oblúku dali facelift, ktorého priemer bude v hornej a dolnej časti rovnaký.