+
Tipy

Kurča v mojej záhrade

Kurča v mojej záhrade

Inštalácia kurčaťa v záhrade je synonymom návratu k ekologickým zdrojom. Ale skôr, ako začnete, je potrebné vedieť niekoľko vecí.

Existujú nejaké nariadenia týkajúce sa kuracích kráv?

Neexistuje žiadny zákon zakazujúci mať kurčatá. Ale pre ich pohodu sa odporúča pestovať ich v záhrade. Mali by ste však vedieť, že chovný dom s rozlohou viac ako 20 m² si vyžaduje stavebné povolenie a že držba 50 sliepok starších ako 30 dní je prispôsobená poľnohospodárskej operácii, ktorá musí byť vyhlásená.

Kam umiestniť kuraciu krávu?

Kuracie mäso by malo byť umiestnené na chránenom mieste v záhrade, na trávniku alebo na drevených hoblinách. Sliepka je veľmi citlivá. Preto sa musí chrániť pred zmenami teploty, ale tiež pred predátormi v prípade inštalácie v neoplocenej záhrade.

Koľko sliepok v mojom kurníku?

Najmenej dve, pretože sliepky sa neradi cítia osamelé. Je vhodné uprednostňovať sliepky rôzneho veku, pretože to bude striedať medzi znáškou a zabráni sa nadmernej produkcii vajec. Užitočné informácie: sliepka žije v priemere medzi 4 a 5 rokmi.

Ako často sa trie sliepka?

Sliepka obvykle kladie jedno vajce na deň a odpočíva jeden deň každé 3 alebo 4 vajcia. Ale to sa môže líšiť v závislosti od plemena.

Aké usporiadanie by sa malo naplánovať pre kuracie mäso?

Je potrebné zabezpečiť hniezdo na sliepku, jaslík, zavlažovač, ostriež a hniezdo. Sliepky sa radi valia do prachu. Preto je potrebné poskytnúť im malý kúsok popola alebo piesku, kde sa môžu opaľovať.

Ako si udržiavať môj kurací kôš?

Trvá najmenej jedno čistenie kuracej múčky za mesiac. Vymieňame podstielku a podlahu čistíme stierkou.

Ako by som sa mal starať o svoje sliepky?

Denne musíte zaistiť, aby boli kŕmny voz a napájač neustále naplnené. Nezabudnite zbierať vajíčka. Pravidelný zber im zabráni pokaziť a odradí sliepky od odchovu. Každý týždeň skontrolujte, či slama, seno alebo hobliny v inkubátore sú čisté a čerstvé a či zásuvka na trus nie je preplnená. V stávke je blaho celého kurčaťa.

Ako nakŕmiť moje sliepky?

Dospelá sliepka zje 120 gramov semien každý deň a v lete vypije do litra vody. Prvým príznakom dehydratácie je pokles produkcie vajec. Na zmenu semien je možné im dať občas cestoviny, koláče, ryžu, kukuricu alebo šalát. Predovšetkým však žiadne solené lupienky a ešte menej mäsa.

Ako sa chovajú sliepky každý deň?

Každý kurník má hierarchiu, ktorá sa zavádza včas a mení sa, keď sa zavádza nová sliepka. Tento rituál môže byť brutálny, ale poriadok sa rýchlo obnoví. Odporúča sa nezasahovať, pokiaľ nie je sliepka vylúčená z krmítka alebo napájača. V takom prípade neváhajte dať ďalšiu vodu a jedlo mimo hlavného zdroja.

Ako spoznáte zdravú sliepku?

Jeho hrebeň je pekný a pevný. Keď leží, je jasne červená. Jej oči sú zapnuté a lesklé. Jej stupnice na nohách a chodidlách sú hladké a nie zdvíhané.

Kde kúpiť kurník?

V záhradných centrách alebo LISA (poľnohospodárska samoobsluha). Jardiland ponúka niektoré veľmi dobre navrhnuté pre jednotlivcov.