Užitočný

Sklenený stôl: 4 veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete praskať

Sklenený stôl: 4 veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete praskať

Sklo, veľmi moderný materiál!

Často sa prispôsobujú priemyselnému materiálu, pohár je tiež skutočným dekoratívnym prvkom. Niektorý nábytok alebo sklenené predmety sú tiež na hranici umenia.

Potvrdzuje to François Guitton, generálny delegát Francúzskej federácie profesionálov v oblasti skla: „Sklo bolo pred pätnástimi rokmi bežným materiálom, ktorý je užitočný len na vyplnenie okien. Dnes je veľmi moderný a fascinuje svojou veľkosťou. Lakované, maľované, potlačené, tónované, matné sklo nájdete pre veľmi dekoratívny výsledok. ““

Máte radi dizajnérsku kanceláriu? Pád na sklenený stôl!Niekedy je potrebné vytvoriť skutočný pracovný priestor doma. Či už ide o kancelársky priestor v obývacej izbe alebo o miestnosť venovanú vašej profesionálnej činnosti, výber kancelárie je nevyhnutný.

Väčšina obchodných kancelárií je vyrobená z dreva a sú často masívne. Ak hľadáte čisté a inšpiratívne prostredie, potom sklenený stôl je najlepším riešením. Veľmi dizajn, v rozvojových znakoch sú niektoré modely za prijateľné ceny.

Či už ide o sklenenú dosku umiestnenú na podstavcoch alebo sklenenú dosku s kovovými nohami, okamžite to prináša do miestnosti dojem dizajnu. Transparentnosť skla zosvetľuje celý povrch.

Sklenený stôl: ideálny stôl pre moderný interiérČistý, moderný dizajn : sklenený stôl je bežne spájaný s luxusom. A predsa jeho priehľadnosť a jednotná farba z neho robia kus nábytku, ktorý sa dokáže prispôsobiť akejkoľvek dekorácii a miestnosti.

Sklenený stôl je často odizolovaný ďaleko od akýchkoľvek ozdôb. Milovníci dizajnu sa rozhodnú pre celosklenený model s vrchnou časťou a nohami z tohto materiálu. Tu nie je žiadne úložisko: sklenený stôl je dekoratívny predmet, v ktorom je umiestnený iba počítač, stolná lampa a niektoré notebooky. Tam vládne minimalizmus.

Pre tých, ktorí chcú sklenený stôl v modernejšom duchu, je možné spadnúť do veľkých stolov zložených zo sklenenej dosky a kovových nôh. Je ideálny pre dospievajúcu spálňu, obývaciu izbu typu loft alebo dokonca do otvorenej kancelárie.

Jedným z najnovších trendov v kancelárii je napokon zakrytie dreveného stola sklenenou platňou. Nadšenci pre domácich majstrov si môžu dokonca vytvoriť vlastný stôl pridaním pohára na palety. Toto dáva celku ľahkosť.

Nevýhody skleneného stolaPraskanie pre sklenený stôl má však určité nevýhody. Preto je dôležité si to uvedomiť pred prasknutím.

  • Nedostatok skladovania, Na rozdiel od škandinávskych alebo priemyselných kancelárií je sklenený stôl veľmi prepracovaný. Nemá zásuvku ani úložný priestor, kde sa dajú ukladať kancelárske potreby. Bude preto vhodnejšia pre niekoho minimalistického ako pre niekoho, kto potrebuje veľa vybavenia na prácu.
  • Je to krehkejšie ako drevený stôl, Aj keď je sklo veľmi silný materiál, môže sa ľahko poškrabať, ak si nebudete dávať pozor. A počas pohybu je to kus nábytku, ktorému treba venovať osobitnú pozornosť.
  • Ľahko sa zašpiní. Odtlačky prstov, prach alebo iné výrobky uložené na sklenenej podložke ... Ak ste maniak, sklenený stôl nemusí byť múdry výber!

Údržba skleneného stolaRovnako ako u všetkých sklenených nábytkov existuje aj niekoľko tipov vyčistite svoj sklenený stôl každý deň, bez poškodenia.

  • Krok 1: navlhčite handričkou, aby ste odstránili prach. Ak je to potrebné, špongia s vodou a umývací prostriedok na odstránenie stôp. Varovanie: Aby ste predišli poškodeniu skla, nikdy nepoužívajte drsnú stranu špongie.
  • Krok 2: použite čistič okien. Ak dávate prednosť prírodným roztokom, metylovaný lieh alebo biely ocot sú tiež veľmi účinné pre tento druh povrchu.
  • Krok 3: sklenený povrch osušte suchou handrou. Rovnako ako v prípade zrkadiel a okien môžete noviny znovu použiť na utieranie.

Špička malej babičky: ak je váš sklenený podnos na určitých miestach poškriabaný, použite zubnú pastu. Vďaka svojmu abrazívnemu zloženiu môže zubná pasta odstrániť určité mikroškrabance. V prípade väčších škrabancov budete musieť požiadať odborníka.