+
Komentáre

Moja barová stolička vrčí: čo mám robiť?

Moja barová stolička vrčí: čo mám robiť?

Nie je nič nepríjemnejšie ako vŕzgajúca stolica! Či už sa používa v jedálni v kuchyni alebo okolo baru v obývacej izbe, môže rýchlo vydávať veľmi nepríjemný zvuk, keď si sadnete alebo keď sa otočíte. Na prekonanie tohto, našťastie existujú veľmi ľahké a lacné riešenia. Tu je niekoľko tipov, ako prestať počuť neustále vrzanie stoličiek.

Nájdite príčinu pískania

Najprv musíte nájsť zdroj problému, aby ste mohli poskytnúť vhodné riešenie. Hluk zvyčajne pochádza buď zo sedadla, ktoré nie je dostatočne pevné, alebo zo základne chodidla stolice, konkrétne zo spojenia medzi zdvihákom a chodidlom.

Namažte stolicu

Po zistení príčiny pískania sa pripravte na jeho prekonanie! Ak je to sedadlo, ktoré spôsobuje pískanie, utiahnite skrutky a skrutky, ktoré upevňujú sedadlo k rámu, v prípade potreby ho odstráňte. Ak je za pískanie zodpovedná spodná časť kuchynskej stoličky, musíte ju namazať pomocou silikónového mazacieho spreja alebo mazacieho aerosólu. Je to rovnaký mechanizmus, ako keď dáte olej na vrzajúce dvere. Nezabudnite stoličku otočiť na sedadle, aby ju nechala zaschnúť.

Dajte háčiky na kabát pod nohy stoličky

Ak vaša barová stolička praskne pri každom pohybe, je veľmi pravdepodobné, že konce jej nôh nie sú dobre izolované. Na dláždených alebo parketových podlahách sa barová stolička skutočne môže krčiť, len čo si sadnete alebo stojíte, čo môže byť veľmi nepríjemné. Potom prilepte háčiky na kabát pod chodidlá, aby už nemuseli tento hluk trpieť.