Komentáre

Ako si vybrať mixér lichotníkov?

Ako si vybrať mixér lichotníkov?

Mixér, nevyhnutný doplnok v kuchyni

Miešač - nezamieňať s odšťavovačom alebo odstredivkou! - používa sa na miešanie potravín.

Mixér nie je len na výrobu smoothies. Môže sa tiež použiť na prípravu mliečnych kokteilov, ovocných coulis, koktailov ... Niektoré modely miešačov sa tiež zahrievajú, a tak pripravujú domáce polievky. Pre závislých na smoothie existujú dokonca aj super-mixéry, ktoré sú ešte silnejšie na zmiešanie ešte väčšieho množstva potravín.

Rovnako ako pri každom nákupe spotrebiča existujú kritériá, ktoré je potrebné zvážiť skôr, ako sa pustíte do modelu miešačky smoothie. Nie všetky modely sú vytvorené rovnako a niektoré dokonca ponúkajú funkcie, ktoré nemusíte potrebovať.

Objem miskyObjem misky mixéra je veľmi dôležité. To vám umožní zistiť približný počet pohárov smoothie, ktoré môžete naraz vyrobiť. Preto musíte zaistiť, aby vám kapacita misky umožnila pripraviť dostatok smoothie, kaše alebo inej polievky pre celú rodinu.

Ak ste sami alebo ako pár, kompaktnejší mixér bude stačiť na splnenie vašich očakávaní.

V obchode je všeobecne možné nájsť mixéry s miskami s objemom 0,8 až 2 litre. V priemere najviac smoothie mixéry ponúka kapacitu 1,5 l.

Výkon motora

Ďalším veľmi dôležitým kritériom pri výbere jeho mixér smoothie : výkon motora. To odlíši dobrý model od oveľa menej uspokojivého modelu.

Štandardné miešačky majú spravidla dve rýchlosti. Špičkové modely majú tendenciu ponúkať viac možností rýchlosti v závislosti od požadovanej prípravy.

Choďte pod 200 wattov. Bude ťažké správne zamiešať ovocie a zeleninu alebo vyrobiť rozdrvený ľad. Miešač začne pracovať s motorom s výkonom 200 až 500 wattov.

Nad 500 wattov, mixér ponúka lepšiu silu a dokáže rozdrviť ľad. Pohodlne sa pripravujú vaše koktaily a ďalšie žuly! Čím viac zvyšujete energiu, tým viac vaše zariadenie dokáže miešať veľké množstvo prísad. Môže tiež miešať a miešať silnejšie prípravky bez poškodenia motora zariadenia.

Ak chcete výkonný model, ktorý vám umožní miešať sušené ovocie (orechy, mandle, atď.) Alebo dokonca mäso, vyberte si mixér, ktorý ponúka výkon asi 1000 wattov. Potom pristupujeme k spracovateľovi potravín.

Ergonomia a materiály mixéra smoothieAby miešač zostal dokonale na svojom mieste, musí byť dosť ťažký. Prinajmenšom základňa zariadenia. Obal smoothie mixér odstránenie by nemalo byť komplikované, inak vám na stenách alebo na pracovnej doske skončí škvrna zmiešaného ovocia!

Modely s otváracím uzáverom na veku sú veľmi praktické, ak potrebujete pri príprave smoothie, polievky alebo kokteilu pridať jedlo alebo tekutinu. Zabráni sa tak vypnutiu spotrebiča, otvoreniu misky a opätovnému zapnutiu spotrebiča.

Miešacie misky sú zvyčajne vyrobené zo skla alebo plastu. Sklenené misky sa odporúčajú, aj keď sú ťažšie ako plastové. Hrubé sklo je odolné voči otrasom aj teplotným rozdielom (najmä ak sa rozhodnete pre vyhrievaný miešač). 

Plastové misky sú nevyhnutne lacnejšie, ale v priebehu času vydržia oveľa menej. Je ťažké ich čistiť, pretože niektoré potraviny sa môžu zafarbiť (repa, mrkva, paradajky, maliny atď.).

Možnosti

Gadgety, niekedy užitočné, môžu tiež ovplyvniť váš nákup. Niektoré mixéry smoothie ponúkajú funkciu „pulzná“. Umožňuje vám okamžite spustiť zariadenie vysokou rýchlosťou a rýchlejšie miešať jedlo.

Niektoré modely ponúkajú aj možnosti na drvenie ľadu, výrobu smoothies, kompotov alebo horúcich prípravkov (polievky, omáčky atď.).