Užitočný

Okolo stola v Thajsku

Okolo stola v Thajsku

Doma sme sa rozhodli vziať vás na cestu za objavovaním riadu po celom svete. Každá krajina má svoje tradície a špecifiká: nájdete našu sériu článkov „Okolo stola“. Po Indii pokračujeme na strane Thajska! Ak je na Západe módne viesť jedlo, ktoré sa začína štartérom a končí sa dezertom, v Thajsku je zdravý rozum vždy v poriadku. Jeme to, čo chceme, v požadovanom poradí, s niektorými spôsobmi rešpektovania!

Žiadna objednávka riadu

Chceli by byť početní pri stole, najmä v reštaurácii, kde si zvyčajne objednávajú nevypočítateľný počet jedál. V typickom thajskom jedle si môžete vždy vybrať z mnohých, bez toho, aby ste zabudli na časť ryže na hosťa. Základné jedlo v krajine, nie je nikdy zbytočné a považuje sa za nemravné a neúctivé nechať ho na tanieri. Preto je lepšie slúžiť v malých častiach, aby ste si boli istí, že to dokončíte. Pokiaľ ide o zvyšok, každý slúži radostne vo všetkých jedlách: nemá nič spoločné s tým, čo robíme vo Francúzsku, kde si každý objedná svoj vlastný tanier a kde nemôžeme ochutnať jedlo iného hosťa, pokiaľ boli pozvaní!

Príbory používajte dobre

V Thajsku by sa mala podávať iba lyžičkou misky. Vidlička sa používa na tlačenie jedla do lyžice a lyžica sa používa na jedenie (nie naopak)! Na stole nie sú žiadne nože, pretože jedlo je už nakrájané na plátky, nedá sa nič krájať. Thajci zriedka používajú paličky, ktoré sa zvyčajne používajú iba na rezancovú polievku. Nakoniec, aby ste dokonale rešpektovali umenie thajského stola, nejedzte ryžu svojou vidličkou, nestane sa to! Ak chcete začať pripravovať viac thajských jedál na ázijský večer s priateľmi, budete potrebovať multifunkčný robot, ktorý vás bude podporovať v tejto kulinárskej výzve. Pokúste sa vyhrať multifunkčný kuchynský robot v hodnote 599 €: hrajte s nami! S8592308W650 N