Informácie

Klenutá stojacia lampa, nevyhnutný predmet

Klenutá stojacia lampa, nevyhnutný predmet


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V roku 1962 Achille Castiglioni navrhol stojaci lampu v tvare oblúkovej tyče. Je to začiatok dlhej ságy, ktorá neprestáva byť upadnutá a znovu prehodnocovaná. Prezentácia neporušenej žiarovky úspechu.

Dizajn a pôvod

Čoskoro to bude 50 rokov, keď taliansky dizajnér Achille Castiglioni vytvoril pre spoločnosť Flos stojaci lampu Arco. Inšpirovaná priemyselným dizajnom je klenutá kovová tyč na základe obdĺžnikového mramorového dna. Na konci tyče je pripevnená polo sférická tienidlo lampy. Najviac? Nastaviteľný systém na nastavenie lampy do požadovanej výšky a otvor na mramorovom bloku, ktorý zaisťuje ľahkú prepravu. Veľmi chúlostivý a estetický aspekt tohto kmeňa fascinuje. V reštauráciách ako v kinách sa rýchlo dosiahol úspech.

Vylepšená stojacia lampa

Ak slávna tyč v tvare stojacej lampy označila éru šesťdesiatych rokov, neprospelo sa jej modernizácii a modernizácii, aby sa stala prístupnou pre všetkých. Bez toho, aby sme sa dotkli oblúkovite nastaviteľnej kovovej tyče, vlajkového prvku tejto stojacej lampy, bola obdĺžniková mramorová základňa nahradená buď aktuálnejšou oceľovou konštrukciou, alebo mramorovou základňou, tentoraz vo forme plochého kruhu. Tienidlo je k dispozícii v iných materiáloch, ako je tkanina alebo polypropylén, čo umožňuje nekonečný výber farieb. Ceny týchto klenutých stojacích svetiel sa pohybujú od 90 € do 300 €. Sú k dispozícii v supermarketoch a v špecializovaných predajniach dekorácie. Fotografie pre inšpiráciu alebo snívanie ... Objavte „Dekoratívne fotografie“Komentáre:

 1. Cymbeline

  Nebudete vyjsť!

 2. Niewheall

  definitely, we will go in and read!

 3. Kaidan

  Is distant

 4. Goltitilar

  Dúfam, že zajtra bude ...

 5. Dorran

  I recommend you stop by the website, which has many articles on this matter.Napíšte správu