Komentáre

5 tipov pre babičky na spánok

5 tipov pre babičky na spánok

Ak zaspávanie každú noc sa stalo nočnou morou, vedzte, že existujú jednoduché, prirodzené riešenia, ktoré sa dokázali stáročia napraviť. Pripravili sme malý zoznam tipov, ktoré pripravili naše babičky na spanie ako dieťa. Každý v posteli!

Tip 1: vypite teplé mlieko, aby ste dobre spali

Možno ste to nevedeli, ale pitie veľkej poháre teplého mlieka pred spaním vám skutočne pomôže zaspať. Vďaka upokojujúcim účinkom tryptofánu, ktoré obsahuje, sa jedná o návrat v náručí Morpheusa. Plus: pridanie lyžice medu je ešte lepšie!

Tip 2: infúzia rastlín na pokojnú noc

Znamená to, že máte pohár mlieka pred spaním? Rozhodnite sa pre infúziu rastlín alebo bylinkových čajov! Harmanček, lipa a pomarančový kvet, ktoré sú známe svojimi uspávateľnými cnosťami, sú istými hodnotami! Plus: zabraňujú skorému alebo predčasnému prebudeniu! Len dajte pozor, aby ste pred spaním nepili liter bylinného čaju. Váš močový mechúr vás môže zobudiť uprostred noci ...

Chceli by ste trochu šálku bylinného čaju?

Tip č. 3: relaxujte pred spaním

Neskočte do postele po tom, čo ste boli celý večer aktívny! Urobte si čas na odpočinok a odložte najmenej 30 minút relaxácie, než skĺznete pod plachty. Prečítajte si niekoľko kapitol knihy alebo sa pozerajte na malú televíziu - ale nie príliš.

Tip 4: kúpte sa v teple

Nič nie je ukľudňujúce ako dobrý teplý perličkový kúpeľ - buďte opatrní, vyhnite sa príliš horúcim kúpeľom! Pred spaním uľahčuje relaxáciu. Je isté, že za pár minút upadnete do pokojného spánku!

Tip č. 5: použite levanduľa

Levanduľa je známa svojou ukľudňujúcou a relaxačnou stránkou, prineste ju do svojej izby. Naozaj vsuňte vrecko, ktoré ho obsahuje, pod vankúš alebo naň kvapnite niekoľko kvapiek éterických olejov. Môžete ju tiež použiť, ak ste dobre sprevádzaní, na masáž tela. Ste pripravení ísť spať s pokojom mysle?