Užitočný

Priblížte dekoráciu legendárnych hotelov v Cannes

Priblížte dekoráciu legendárnych hotelov v Cannes

Pri príležitosti festivalu v Cannes a jeho slávnych sprievodov je Croisette ozdobená svojím najlepším oblečením. Carlton, Martinez a Majestic Barrière, ďaleko od lesku legendárneho červeného koberca v Cannes, ponúkli novú rafinovanú dekoráciu s čistými líniami. Pretože elegancia a jemnosť sú spoločnými menovateľmi ich nových ozdôb.

Carlton: odhodlanie do kina

Carlton, skutočný klenot secesie a Belle Epoque, dnes odhaľuje úplne zrekonštruované siedme poschodie. Po štyroch rokoch práce obnovuje parížsky interiérový dizajnér Nicolas Papamiltiades rafinovaný štýl francúzskej riviéry 50. rokov. Vzácne lesy parketových podláh, guľôčky kúpeľní potierajú ramená saténom, hodváb záclon. Svetlé odtiene ako béžová a smotanová vylepšujú klasický nábytok. V duchu filmu „La main au collet“ od režiséra Alfreda Hitchcocka, ktorého natáčanie sa odohralo aj v samotnom hoteli v roku 1954, je celý upadnutý. , pretože aj apartmány sú pomenované po slávnych osobnostiach.

Le Martinez: rafinovaný pôvab

Martinez nie je ani zďaleka honosným luxusom, ale aj súčasťou kultivácie a elegancie. Na tomto mieste sa nachádzajú Belle Epoque, 30. roky, Art Deco, šik a pôvab ... Čokoláda, taupe a zlato zvýrazňujú odtiene smotany a medu. Drahé drevo je nevyhnutnosťou a ideálne sprevádza vzácny mramor v kúpeľniach! Nábytok podpísal Jean Michel Franck spolu s litografiou Picasso alebo Matisse. Nezabudne sa však ani na stredomorský dotyk! Idylické terasy sú k dispozícii v teakových a rubových pleciach so symbolickými olivovníkmi tohto miesta.

Majestic Barrière: hviezdna základňa

Pokiaľ ide o posledný otvorený Eden v Cannes v roku 1926, Majestic Barrière nám dnes zjavuje svoju novú výzdobu. Naozajstná hviezda hviezd, ktoré tam zostanú počas festivalu, sú teraz herci pozvaní na rok: cez 600 čiernobielych fotografií prítomných na chodbách a schodoch, najväčších mien v kine, Al Pacino , Francis Ford Coppola alebo Catherine Deneuve… sú nám k dispozícii. Na dekoratívnej strane vás od vchodu jej žiariace farby vyzývajú k úteku a vyzdobeniu interiéru paláca. Je zasadená zmes elegantného klasicizmu a diskrétneho modernizmu. Ľudové kreslá Ľudovíta XVI., V kamióne a zlate, kontrastujú so svetlými farbami stien. Moderné hnedé pohovky s bacuľatými vankúšmi odrážajú tmavé komody a nočné stolíky. Nakoniec, okolité zlato a čierne, dodajú paláci relevantný nádych exotiky. Viac informácií na> www.intercontinental.com/cannes pre hotel Carlton> www.hotel-martinez.com pre hotel Martinez> www.lucienbarriere.com pre hotel Majestic Fotografie pre inšpiráciu alebo snívanie ... Objavte „Dekoratívne fotografie“